| xXx_6966 a întrebat:

Funda! Cum se joaca jocul "Adevar sau Provocare"? dau funda,,.
Multumesc!

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Ai ajuns la o varsta, si nici macar atata lucru nu sti? straight face

Răspuns utilizator avertizat
| Negative a răspuns:

De obicei se joaca in mai multi, dar merge si in doi. Unul ii spune celuilalt: A sau P? El alege si in functie de asta, daca a zis adevar il intreaba o anumita chestie iar el/ea trebuie sa spuna adevarat sau fals iar daca e provocare il pune sa faca cevahappy

| Lovξ a răspuns:

Pai se joaca in felul urmator... daca sunteti mai multe pers poate incepe oricare, daca incepi tu trebuie sa faci asta:iti alegi o persoana de la care sa incepi si o intrebi ce isi alege adv sau provocare, daca ea isi alege provocare u o provoci sa faca ceva (sa cante, sa danseza etc) daca isi alege adv u o intrebi ceva la care ea trebuie sa rasp sincer.si cam atat apoi continuati la felwinkingwinkingsper ca ti-am fost de ajutor.winkingwinking

| RoxyLove_5389 a răspuns:

straight face pe bune? daca nu sti cum se joaca ma mir cum de poti sa stai p net

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esiti pe rand cate unu in fata si ii intrbi ce aleg adevar sau provocare. Adevar (sal intrbi dacai place de cineva...)provocare (sal provoci sa faca ceva sa te sarute sa mearga sati aduca ceva. ce vr u) BAFTAhappy