| Elena11 a întrebat:

[Funda] De ce o fata si un baiat nu pot sa ramana amici dupa despartire?

Eu cu fostul meu prieten am stabilit ca ramanem amici dar dupa o luna de zile in care nu ne-am vazut si nu am mai vorbit am incercat sa incep usor sa vorbesc cu el la fel ca inainte sa avem o relatie. Ne-am intalnit la un meci de fotbal, din intamplare, si i-am adresat o intrebare simpla iar el mi-a rapsuns cu rautate straight face.
Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| VictorFlorin55 a răspuns:

Gandire tipica! Conteaza motivul despartirii oricum! Tu iti doresti sa fiti amici, ca sa il mai poti suna daca ai vreo problema, eventual sa te si consoleze daca ai iesit cu unul si nu ti-a placut... El probabil are inca sentimente. Nu poti fi amic cu fosta cat timp mai simti ceva si nu iti este indiferenta, ba mai mult unde a fost iubire, eu unul cred ca abia dupa multi ani poti fii amic sau ceva de genul, deoarece cat timp vezi fosta iubire, nu o poti uita...

7 răspunsuri:
| Hpzox a răspuns:

Booh si eu m-am despartit de un baiat si am decis sa ramanem prieteni vorbeam cu el, il salutam dar dupa o saptamana nu imi mai rapsundea la mesaje la nimic, asa sunt ei dar nu toti.

| denysyk a răspuns:

Pentru ca intervine gelozia de aia nu puteti ramane amici

| GizazCraist a răspuns:

Pentru ca noi, tipii ne simtim putin ciudat si stanjenitor cand vorbin cu o fata de care ne-am despartit
mai ales daca fata a dat papucii

| Ina93 a răspuns:

Off..majoritatea baietilorfac asta.
eu ziceri nu mai cred ca o sa raman amica dupa ce o sa ma desp de prietenul meu ..ca deja mi-am pierdut increderea de mult in fapul asta.
parerea mea ar fi sa iti ei viata de la inceput cu alt cineva..si asa o sa il uiti pe el.

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Nu pot ramane amici pentru ca dupa despartire fiecare a suferit

| MeBubu a răspuns:

Nu pot ramane amici, pentru cu adevarata dragoste nu se incheie cu amicitiewinking

| totulsinimic a răspuns:

E destul de greu sa fiti amici dupa ce ati fost iubiti. Cel putin unul din voi va suferi, si ii va fi greu sa se obisnuiasca cu faptul ca nu mai sunteti impreuna. Cazul meu, spre exemplu. Acum 2 saptamani m-am despartit de iubita cu care am fost 10 luni, si am fost impreuna inca de cand ne-am cunoscut, deci nu prea stiu cum sa ma comport cu ea altfel. Eu vreau sa ramanem amici, dar parca as vrea sa fim din nou impreuna. Depinde de fiecare persoana. happy