| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Nu stiu daca va mai amintiti povestea mea. O sa spun si pe scurt, dar daca aveti timp, va las un link sa cititi :). http://www.TPU.ro/......m-fost-cu/ [daca aveti timp, daca nu, spun si pe scurt]. Am fost cu un baiat 8luni. Ne-am despartit. Timp de 8luni nu am avut relatii sexuale cu el. Dupa despartire m-am lasat convinsa si am facut-o cu altcineva(nu regret oricum). Am inceput sa ma revad cu fostul. Ne sarutam mai mereu. Mi-a zis ca stie ca nu mai sunt virgina, dar nu conteaza asta. A zis ca tine la mine, dar totusi are nevoie de timp sa-si dea seama ce vrea.

Revenind la intrebare mea. Au fost zilele orasului si ne-am intalnit acolo. Am petrecut doua seri de vis. In prima seara la un moment dat mi-a zis sa merg pana la blocul lui sa-i duca un pachet de tigari lu' maicasa. Acolo eram singuri... A inceput sa ma sarute ca nebunul... ne-am mangaiat pe sub haine etc. Nu am facut-o totusi. A doua seara am ramas singuri din nou. Intai era super rece si se uita dupa toate tipele de pe strada, ma ataca non-stop. Apoi a inceput sa ma sarute, sa ma tina in brate. I-am adus vorba de impacare si a zis ca vrea sa vorbesc intai cu mama, pentru ca nu-i plac relatiile pe ascuns(mama a fost de acord la inceput, dar in ultimu' timp dupa ce a vazut cat sufar dupa el nu prea ma mai lasa sa ne vedem). Mi-a dat de inteles clar ca ne impacam, vorbea de viitor etc.

O saptamana dupa acele seri nu am mai vorbit. A fost plecat, facea niste cursuri de specializare si am incercat sa fiu intelegatoare, ii dadeam eu mesaje, il alintam non-stop. Nu-mi raspundea, dar am incercat sa-l inteleg, eram sigura ca o sa fim impreuna daca am rabdare.

A venit week-end-ul din nou si l-am sunat sa ne vedem. Intai nu mi-a raspuns. Apoi mi-a zis "Nu mai sunt disponibil deloc. Mi-am facut prietena ieri. Buna sau rea asta e decizia mea. Poate o sa-ti dai seama acum ce greseli ai facut. Daca vrei ramanem prieteni, daca nu nu. Scuze daca te-am incurcat si ai vorbit degeaba cu maicata" Printre lacrimi i-am zis sa ramanem amici si am inchis. Ciudat e ca tot timpul cat am stat despartiti eu am imi avut prieten, el stia, dar tot timpul ast(vreo 2 luni jumate) a stat singur, si chiar mi-a atras atentia de cateva ori ca el a stat totusi singur, eu m-am resemnat in brate la altu'.

Am plans mult. Nu`l mai inteleg absolut deloc. Ce s-a intamplat? Voi ce credeti? A facut totul din razbunare? Sa mai insist in vreun fel? Il iubesc sincer... Ma tem ca el se ataseaza repede de o persoana si daca ajunge sa tina la fata aia nu mai am ce sa fac. Ar fi bine sa-i arat ce a pierdut? Dar cum? Funda cui ma ajuta. Multumesc mult pentru sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Eufourikul a răspuns:

Din pacate nu mai e nimic de facut din punctul meu de vedere! pentru el ai gresit si ce ai facut tu pe el il macina si la macinat in continuu gestul facut dupa prima despartire! el inca tine la tine se simte atras de tine de asta si v-ati intalnit a doua oara v-ati sarutat dar el nu va ierta niciodata ca tu ai intrat in patul altuia...din pacate din punctul meu de vedere ar trebui sa mergi mai inainte si s-al uiti daca nu te-a vrut acum e din motivul acela si tu nu ai ce sa faci! imi pare rau iti doresc sa fii fericita si sa gasesti pe altcineva poate chiar mai bun

8 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Mi se pare ciudat ca s-a combinat tocmai acum. Dupa ce mi-a promis ca ne impacam si faceam planuri, in timp ce doua luni a stat singur si se tinea dupa mine, eu aveam pe altcineva in timpul asta... Si @95Cosmin nu iubeste pe alta, e o saptamana de la povestea asta si nu cred ca avea cum sa se indragosteasca de ea. Mersi de sfaturi oricum happy

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Asta-i culmea, pai tu te desparti de el, te culci prima data in viata ta cu altul, dupa care te intorci la el si tot el e nemernic? Pai daca tu ai avut dreptul sa faci ce te-a taiat capul, fara sa te gandesti la el, el de ce sa procedeze in alt mod? Incredibil!

| FataCuOchiiCaprui explică (pentru ExistaMosCraciun):

Nu ma judeca tu. el cu gura lui a zis ca ma iarta. si chiar daca e greu de crezut il iubesc pe el, nu pe cel cu care am facut-o...

| ExistaMosCraciun a răspuns (pentru FataCuOchiiCaprui):

Nu te judec, fetita, ca nu e treaba mea sa iti fac educatie. Ai cerut o opinie, ti-am oferit-o, trebuia sa specifici "rog sa imi raspunda numai cei care sunt de acord cu comportamentul meu".

| ruxy333 a răspuns:

Foarte urat ce ti s`a intamplacrying! Si eu sufar din dragoste dar trebuie sa intelegi ca nu renunta asa usor la tine daca te iubea! Sunt sigura ca nu te vei impaca cu ideea prea usor. Daca o ia pe prima fata care ii iese in cale nu e prea bine.Nu vrea sa te supar si poate gresesc dar, parerea mea proprie te rog sa nu te derajeze este ca a cam profitat de tine sa te atinga prin locurile intime. Poate a simit ceva la momentul respectiv si apoi s`a razgandit.Tu capul sus si sfatul tuturor fetelor ar fi "mai sunt mii de baietii" dar asta pentru ca nu sunt ele in aceasta ipostaza.Eu stiu ca nu ai cum daca iubesti o persoana sa incerci sa te indragostesti de alta.Trebuie sa ti se duca pata de acel baiat si apoi poti sa te indragoste din nou.Iti doresc tot binele din lume si cea mai buna solutie e sa vorbesti cu tine insuti si poate suna nebunesc prostesc dar nimeni in viata asta nu te va intelege mai bine decat tine.Te faci sa intelegi ca nu e bine ca trebuie sa-l urasti ca te face sa suferii ca nu merita si o sa te simti maii bine.Acum sper ca te-am ajutat.ti-am dat remediul meuhappy.Si sper ca nu ma crezi nebuna x_X ca sunt perfect normalahappy! Mult succes si sa te faci bine sa ai un iubit perfect si sa nu mai ai ninciodata probleme:X!

| 95Cosmin a răspuns:

Eu zic ca a facut-o din razbunare. Poate daca astepti sa vezi cum se comporta cu tine pe viitor, iti vei da seama daca te mai vrea sau nu.Nu prea cred ca are rost sa te tii dupa el cat timp iubeste pe altcineva. Mult noroc oricum happy nu e ultimul baiat de pe pamant.

| afurisita a răspuns:

Nu mai insista, daca chiar vroia sa fie cu tine, era...lasa-l in pace,fi prietena cu el,daca poti, daca nu, mergi inainte. daca te iubeste, DACA, te va cauta el, nu te injosii. Nu e the last guy!

| Alexaaa_5688 a răspuns:

Mai sunt si baieti care, chiar daca nu vo sa se impace cu tine, nu vor sa te vada cu altul.am patit.o si eu de cateva ori cu actualul meu prieten si la fel ziceam ca o sa il inteleg, sa nu il stresez si s-a dovedit ca el umbla de mai de mult cu o alta fata.eu zic ca asta s-a intamplat si in cazul tau si parerea mea e sa nu il mai bagi in seama.ai grija de tine happy