| IrenneDrt a întrebat:

In urma cu doua saptamani aproximativ mi-am epilat acasa mustata cu benzi de ceara rece. problema este urmatoarea: in ziua in care m-am facut, zona s-a iritat si s-a imflamat foarte rau, dupa un timp s-a format ca un fel de coaja iar acum dupa ce a picat coaja mi-a ramas un semn inchis la culoare care se vede destul de urat. Ce pot face? Deja au trecut doua saptamani si nu mi-au trecut semnele.

Răspuns Câştigător
| cucinella a răspuns:

Sfatul meu e sa nu mai folosesti ceara sau alte chestii inseamna ca esti senibila si te iriti incearca sa folosesti penseta pentru a-ti lua mustata sper ca te-am ajutatkiss

6 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Incearca sa inlocuiesti ceara cu o penseta tongue

| euI a răspuns:

Du-te a doctor

| Anubis_7884 a răspuns:

E ceva normal, prima data asa iti ramane si mie mi-a ramas la fel happy
stai linistit de obicei dispare singura dar nu ar strica sa folosesti o crema de fata(galbenele).
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e prima datasad Si mie mi s-a intamplat la fel.Eram foarte umflata si imi aparuse multe bubite care cand au trecut mi-au ramas semne.Dar stai linistita ca dupa cateva luni iti vor trece, eu acum nu mai am delochappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa a patit si prietena mea. I-a ramas semn si ei chiar la mustata. O sa se mai duca. Ea are semnu`de prin luna martie si inca nu s-a dus de tot thinking! Succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu nu,nu incerca sa folosesti penseta ca o sa.ti creasca firele lungi ca la pasarica adica lungi si negre si mult mai repede.Cea mai buna e banda cu ceara rece, chiar daca doare putin, firele o sa-ti inceapa sa creasca de-abia dupa 2-3 saptamani.NU FOLOSI PENSETA! ca o sa-mi dai dreptate