| danky a întrebat:

Funda: Sal la toti de aproape o saptamana m-am despartit de prietena mea in primele zile nu aveam nimic acum ma cam luat mi se pare ca asa de greu trec peste nu stiu ce sa fac cu ea nu vreau sa ma mai impac nu stiu daca ati fost si voi in situatia ca liveu va schimbat si cautati numai cearta asa ceva s-a schimbat si ea si nu stiu ce sa fac sa trec mai usor peste eu sunt in italia si ea in ro acum de craciun cred ca merg in tara si o sa stau in sat cu ea aveam aproape 2 ani impreuna am facut multe dar acum nah nu stiu ce sa mai zis cu ea nu vreau sa ma mai impac pentru ca stiu ca nu o sa se schimbe cum a fost sau macar sa nu mai caute cearta si e si foarte incapatanata inainte nu era asa si stiu ca nu o sa se schimbe pana nu o sa ma piarda si eu am fost in situatia ei si pana nu mi-am pierdut prietena nu m-am schimbat si nu cred ca o poate schimba altceva nu stiu ce sa mai fac help plsss fara caterinca plss vreau raspunsuri serioase plssss

Răspuns Câştigător
| alexandra21_3435 a răspuns:

Ce zici tu daca lasa-i orgoliul si mandria amundoi departe, si sa fiti sinceri unul cu celalalt, caci cu siguranta amundoi ati fost de vina in mica sau mare parte. nu iti zic sa te impaci cu ea, ci doar sa fii tu insuti fara reprosuri, fara insulte, in legatura cu ce a-ti facut in trecut. deschideti-va sufletul amundoi si fiti sincer si ai sa vezi ca lucrurile vin de la sine. nu trebuie nici tu sa iti arati barbatia in fata ea(prin impunere si orgoliu), nici ea sa fie incapatanata. cand ati putea in loc sa va amintiti ce dulce era relatia la inceput cand nu mai puteati sta unul fara celalat, cum va alintati. treceti peste toate certurile pe care le-ati avut, macar odata lasati mandria asta si orgoliul unul fata de celalalt. cand e asa de frumos sentimentul de iubire, si sa simti ca ai pe cineva al tau, un suflet cald sa te imnteleaga sa il stragi seara in brate cand doarme. nu va spun sa va impacati, puteti fi cei mai buni prieteni si sa va ajutati unul pe celalalt, dar lasati totul in urma ca clipele astea frumoase nu se mai intorc, in schimb ai toata viata inainte sa te certi. sa faci un lucru rau il faci repede, dar un lucru frumos...

8 răspunsuri:
| alexandra21_3435 a răspuns:

Doar tu stii ce e in sufletul tau si al ei. sa stii ca 2 ani nu se sterg asa usor. te inteleg perfect si eu am fost intr-o despartire... nu trebuie sa lasi pe nimeni pentru nimeni. nu as amerg lucrurile, nu trebuie sa facem lucruri extreme doar ca sa ne aducem iubita/ul inapoi. trebuie sa judecati lucrurile si la rece. eu sincer si din suflet iti zic, acum de sarbatori de cuprid tot felul de sentimente, poate daca esti langa ea. iese ceva frumos. nu iti cer sa te rogi de ea, dar daca stii ca nu te-a uitat (intr-o saptamana nu uiti o reletie de 2 ani sincer), fa un gest frumos pentru ea.

| alexandra21_3435 a răspuns:

Sa stii ca nu e vorba daca merita sau nu, toti facem greseli, important e daca recunoastem si vrem sa fie bine. tu esti sigur pe relatie ca ea te iubeste si ca a fost o stare trecatoare? eu nu pot sa stiu ce simti tu, dar un tradafir rosu simplu asa fara nici un motiv sa il dai, asta e primul lucru care mi-a venit in minte si cel mai pur lucru. da-il fara motiv, suprinde-o, fara prea multe cuvinte...

| Paty3 a răspuns:

Pai incearca sa ii explici situatia ei ca nu e bine ce face ca se incapatineaza usor. Incearca sa devii prieten cu ea nu iubit. Eu nu zic sa va impacati dar e nasol sa pierzi 2 ani asa intr-o zi din cauza ei. Multa bafta.:*

| LuDo a răspuns:

Vorbeste foarte clar cu ea! Incearca sa vezi de ce s-a schimbat atat de mult.Poate...are ceva pe suflet si nu vrea sa-ti spuna! Incearca sa afli ce e cu ea...Si 2 ani de relatie nu se sterg cu buretele asa cu una cu doua, iar daca iubesti cu adevarat nu renunti din prima ci lupti pana la capat! Vezi de ce s-a schimbat si incearca sa ii fi alaturi cumva. Certurile intr'un cuplu sunt evidente.Cuplu fara cearta nu exista, dar daca tu spui ca s-a schimbat foarte mult trebuie sa aiba un motiv.Nici un om intreg la minte nu isi schimba comportamentul de la o noapte le alta.Cand ajungi acasa incearca sa vorbesti cu ea si poate rezolvati ceva! Succes!happy

| danky explică:

Apreciezi incercare voastra dar tocmai mi-a spus ca pentru ea totul s-a terminat si sa va mai spun ceva sper sa intrati sa cititi inainte de asta neam mai certat o data si nu am vorbit 3 sau 4 zile si in ziele alea ea s-a vazut cu unu si cineva mia mai zis ca sa si sarutat cu acel baiat dar am trecut peste asta ea mi-a zis ca doar s-a vazut cu el dar nu sa sarutat cu nimeni alexandra frumos raspunsul tau dar nu pot dupa cate mi-a facut cat am suferit nimeni de aici nu isi poate imagina cant am tinut eu la fata asta si cat am iubit am fost in stare si ink mai sunt in stare sa fac orice pentru ea sunt in stare sa-mi las familia pentru ea oricum mi-am lasat-o de cateva ori dar m-am intors la familie de fiecare data nu stiu

| danky explică:

Cum ar fi ce gest? sa fac zi-mi tu si crezi ca merita dupa cete a facut?

| danky explică:

Ea s-a schimbat doar ca i-a zis lumea ca m-a vazut pe mine cu alta si nu e adevarat si ea crede lumea.sad

| secret_7022 a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti spun, dar, dupa cate am inteles tu ai vrea sa te impaci cu ea, doar ca nu esti sigur ca ea se va schimba pentru tinesad. mi s-a intamplat si mie, si prietenul meu, care era in situatia ta, nu a mai vorbit cu mine un timp dar dupa aceea, incerca sa ma recucereasca.eu eram mai rece cu el, nu prea realizam ca m-am despartit de el si ca l-am pierdut, si eram mai nepasatoare.in timpul in care am fost despartita de el mi-am facut alt prieten, iar fostul cand a aflat nu ma lasa in pace, adica se tot lua de mine, ma suna, il lua la misto pe prietenul meu, venea la mine pe strada si ma saruta si dupa pleca, si se tinea de mine tot asa.si pana la urma am inceput sa redescopar sentimentele pentru el si i-am cerut eu lui sa ne impacam.si precizez ca atunci cand ne-am despartit el spunea ca o sa-mi dau seama mai tarziu de ce am pierdut si o sa ma intorc la el si multe chestii.si spunea ca nu o sa ma mai caute deloc, ca nu-i mai pasa de mine, mai multe.relatia noastra a fost la distanta, si acum continua. cred ca ar fi bine sa incerci sa o recuceresti pe aceea fata, pentru ca ea, daca ar simtii ca te iubeste si ca ii place de tine, nu ar renunta la tine asa de usor, sunt 2 ani totusi.eu mi-am spus parerea. tu alegi ce faci in continuare. sper sa iti fiu de ajutor.paaa