| Dielly a întrebat:

FUNDA! Sfaturi cum poti deveni o persoana fericita?! adica sa nu stai in casa zi de zi fara dispozitsie, cum pots deveni fericita. Multsumesk!

5 răspunsuri:
| 354 a răspuns:

Buna.Fericirea este un prag al vietii pe care nu il poti atinge tot timpul, trebuie sa stii cum sa faci sa ajungi la fericire, nu este o reteta anume. Fericirea noastra depinde de cele mai multe ori si de oamenii din jurul nostru, de prieteni, de familie etc.Nu poti deveni o persoana foarte fericita,nici macar daca ai tot ce iti doresti.A sta in casa zi de zi fara dispozitie cum spui tu,nu este nefericire, este pur si simplu un moment in care nu gasesti cu cine sa iesi, sau nu vrei.Ce crezi ca daca iesi zi de zi din casa, ai dispozitie vei fi fericita? iti spun eu ca nu, fericirea este un vis de multe ori pentru multi dintre noi.Nu alerga dupa fericire, nu o cauta, fi pur si simplu tu, alege-ti cu grija prietenii, fa din fiecare zi ceva nou si vei ajunge cel putin la bucurie, daca nu fericire. Mult succes!

| heiii a răspuns:

Sa ai toate lucrurile pe care ti le doresti(oameni.lucruri materiale), sa fii impacat cu tine insati, sa te intelegi bine cu toti din jurul tau.

| DoctorLove a răspuns:

Poti devenii o persoana fericita in multe moduri! Cel mai important este sa faci multe lucruri care iti plac. De aseamenea si sa-ti faci prieteni te poate face mai fericit, sa iesi cu ei, sa iti petreci timpul cu persoane pe care le placi.
Trebuie sa fi o persoana optimista, sa ai un scop si niste idealuri in viata si sa stii ce iti doresti de la tine si de la ceilalti. Si apropierea de Dumnezeu sa stii ca te va face mult mai fericita!
Zambeste mai mult si ai sa vezi ca totul va fi bine! :*

| crazy14 a răspuns:

Suna-ti prietenii si iesiti la un film, poti iesi la sport asa iti poti face si prieteni noi, sunt fel si fel de lucruri care te pot face fericita, dar sepinde si de caracterul fiecaruia!

| Gyorgylavy a răspuns:

Sunt atatea cai de a fi fericita faza e ca suntem noi prea orbi de nu le vedem, fii tu insati, ai incredere in tine, fii optimista, fii vesela si nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare pentru ca viata nu e urata doar ca nu stim noi cateodata sa o facem frumoasa, succes.