| Dilaa98 a întrebat:

Cum poti deveni o persoană mai sociabilă? (nişte sfaturi vă rog :* ).

Răspuns Câştigător
| MySelf94 a răspuns:

Încearcă să te adaptezi în diverse discuții, să te lași purtată de idei, dar în același timp să nu uiți cine vrei tu să fii; dar un lucru important e să nu încerci să fii sociabilă doar pentru că alte persoane au spus că nu socializezi destul, iar tu te-ai simțit mai rău pentru că ți-au spus asta, important e să găsești persoane care să te accepte așa cum ești. Dacă e vorba de critici care știi că nu sunt corecte pentru un motiv măcar aproape de real, nu te consuma, pentru că sigur nu s-a știut ce ai simțit tu, mergi mai departe și trăiește cum îți dorești și cum crezi că ți se potrivește; Îți doresc mult curaj și încredere în propria persoană. happy

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Foarte usor.
Socializezi mai des de cat o faci si iti spui punctul de vedere fara temeri sau ceva genu.
Razi, glumesti cu oameni si totul va fi ok.
Daca stai si iti plangi de mila fara sa iesi in lume, nu vei rezolva mare lucru!
Succes!

| andreeasosweet a răspuns:

Incerci sa socializezi mai mult cu oameni si sa te faci mai placuta