| Irmmma a întrebat:

Fundita! Am fost cu un baiat si ne-am despartit, dar eu tot il iubesc.Si el imi spune f des ca ma iubeste dar o fata din clasa la el (pe care eu nu o suport si nici ea nu ma suporta) spune ca el vorbeste despre mine. zice ca sunt frumoasa si ca ma iubeste (asta cand eram prietene) dar acum spune ca profita de mine si ca nici nu se uita la mine(el). Si intr-o zi i-a spus prietenei mele ca s-a sarutat cu el si ca o place(stiind ca prietena mea imi va spune mie). Ce sa cred? El tot imi spune sa ma sarut cu el si vreau sa o fac dar nu stiu cum sa incep...adica cum sa fac? De data asta vreau sa fac eu primul pas dar cum?sadVoi ce parere aveti? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

Deci prietena ta adica in ghilimele "prietena" este invidioasa pe tine si doar de asta baga strambe! Eu in locul tau i-a zice:

-De ce spui astea crezi ca pe mine ma intereseaza prostiile tale si mie mi-a zis ca ma iubeste nu tie asa ca hai lasa-ma cu povestile tale din copilarie si in plus nu ma intere pana cand mie imi zice ca ma iubeste poate sa zica lumea ce vor...ca nici in c*r nu ma doare!

Deci cama un dialog asemanator cu acesta ar trebuie sa facihappy. Sa vezi atuncia ca isi inchide papagaolu gurawinking

Si apoi sa-i zici ca nici nu are dovada nici nu are cum sau cu ce sa demonstreze, dara asta asa din gluma! Si sa vezi ce zice fetita! Si apoi chiar tie ti-a zis ca te iubst nu la alta, asa ca de aici seobserva ca i ciuda! Dar sa nu-i spui ca stii ca i ciuda! Doar poarta un dialog cu ea ca sa isi dea seama ca nu te intereseaza, chiar daca te doara nu-i aratahappy! Bafta! Daca esti certat cu el atuncia incearca sa comunici! Comunicarea este cea ce deschide portilewinking! Baftakiss. Si sa ne zici cum sa ce ai facut!batting eyelashes

5 răspunsuri:
| alinaWalina a răspuns:

Nu baga in seama rautaile, barfele, povestile. Nu te cobori la nivelul pitipoancei aleia. Nu o baga in seama, fii indiferenta. Indiferenta doare cel mai tare. Nu te obosi sa te certi cu ea, ca nu are rost. Nu merita nici sa dai 2 bani pe ea daca ii asa cum zici tu. Ei ii e ciuda pe tine, pentru ca probabil stie ca acel baiat te place pe tine. Poate de aia zice asa. Ai mai zis ca inainte, va intelegeati bine, vezi sa nu se comporte asa din cauza baiatului respectiv.
Si inca ceva...nu te certa cu o prietena pentru un baiat! ca nu merita
pa pa
ai grija:*:*
nu mai vorbi cu nici unul dintre ei

| kromstein a răspuns:

Vorbeste cu el, fi sincera si la sarut te descurci tu(fiecare are felul lui de a saruta, mai ales daca e primul sarut).

| Licurici_4986 a răspuns:

Verzi fata ca aia zice adevaru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impacate c el

| malish a răspuns:

Draga bombonyka, nu crede birfele ca in dragoste nu trebuie sa existe asa ceva, daca il iubesti fa primul pas si nu te lasa vrajita de vorbele prietenii tale, care la sigur iti vrea raul.