| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un baiat de foarte mult timp, este fratele fostei mele cele mai bune prietene( in prezent suntem doar amice). M-am scapat si i-am spus acestei amice ca mi-a placut de fratele ei si inca imi mai place putin si ea i-a spus lui. El s-a despartit de prietena lui cu cateva zile inainte sa afle ca imi place de el. Cand a aflat ce simt pentru el mi-a luat id-ul si am vorbit, este constient ca il plac, m-a intrebat despre iubire, daca am prieten, cate mi-au durat relatiile, ma intreaba ce imi place si mereu cand intra pe mess imediat intra sa vorbeasca cu mine insa la scoala(suntem din aceiasi scoala) doar se uita la mine, vine in fiecare pauza la clasa mea cea ce inainte nu prea facea si cand trec pe langa el mereu ma priveste( o colega mi-a spus ca ma priveste foarte dragastos) insa nu vorbeste cu mine. Se uita urat la baieti care se dau la mine insa mie nu imi spune nimic. Eu sunt genul mai timida si rusinoasa si el stie asta, oare asta sa fie motivul pentru care nu vorbete cu mine la scoala? Trebuie sa spun ca vorbim de marti si sora lui mi-a spus ca el ar vrea sa fie cu mine insa mie nu imi spune nimic. Ce parere aveti? Va rog ajutati-ma, sunt indragostita de el insa nu stiu ce sa cred. Ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te place dar poate se simte prost cand sunteti la scoala mai ales cand vede baieti in jurul tau

Răspuns utilizator avertizat
| soriinaa a răspuns:

Eu vin cu o parere diferita si iti zic sa nu ii spui tu. Mai asteapta. Pana la urma el e baiatul si daca mai si stie ca tu esti mai timida de felul tau, presupun ca nici nu se asteapta sa fi tu aia care face pasul asta. Si nici sa te iei dupa sora lui si dupa ce-ti spune ea nu-i indicat. Adica, ma gandesc ca din moment ce ati fost cele mai bune prietene, iar acum nu mai sunteti, ceva a fost intre voi. Tu vorbeste cu el, arata-i ca il placi, intra tu in vorba cu el la scoala. Saluta-l, intreaba-l ce mai face, dar lasa-l pe el sa faca pasul cel mare. Daca sentimentul e intr-adevar reciproc, o sa il faca, iar daca nu, inseamna ca iti pierzi timpul. Si daca nu vrei sa vorbesti cu el la scoala, atunci intreaba-l pe mess, de ce la scoala nu vorbeste niciodata cu tine. Au trecut doar cateva zile de cand vorbiti, probabil asteapta sa te mai cunoasca, sa vorbeasca mai multe cu tine, pana sa treaca la alte alea. Tu fii sigura pe tine si lasa treburile de baieti pentru baieti. Baftaa;*

| Titan05 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti deschis cu el. Sa-ti iei inima in dinti si sa discuti serios cu el. Doar nu te omoara sau nu-ti da in cap cu ceva! Daca ti-au spus colegele tale ca se uita foarte dragastos la tine, nu il pierde draga mea! Poate sentimental e reciproc, si ai de castigat mult din asta! Eu zic sa incerci! Succes! :* Sper ca te-am ajutat. Aaa, si inca ceva! Te rog lasa timiditatea si rusinea acasa, nu te ajuta cu nimic astea. Chiar iti fac mai mult rau! Ciuss. :*