| XxRoxRoxyxX a întrebat:

pana nu de mult am avut o relatie de 3 ani jumate cu un baiat absolut minunat pe care l-am iubit si il iubesc foarte mult...bun din cauza crizelor mele de gelozie s-a despartit de mine iar acum ne vedem de 2-3 ori pe saptamana iar cand ii sar in brate ma ia si el si cand il sarut la fel...acum 2 saptamani am fost la el acasa si toata noaptea ma strans in brate si ma tinea de mana, la fel facea si cand eram impreuna, partea prosata e ca nu vrea sa se impace cu mine, iar cand il intreb daca ma mai iubeste spune ca nu. Lucrul asta nu il inteleg, daca nu ma iubeste mai spunea sa merg la el sau mai venea la mine sa ma vada, voi ce parere aveti, credeti ca ma iubeste sau nu? Eu il iubesc enorm de mult si nu il pot uita si nici nu vreau pentru ca simt ca el e alesul si simt asta de foarte mult timp as vrea sa imi petrec restul vietii alaturi de el.

Funda

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Si el te iubeste, fi sigura de asta, nu poti uita o persoana cu care ai avut o relatie de 3 ani jumatate, sa fim seriosi. Te pune la incercare sa vada reactiile tale, daca nu te iubea nu aveam de ce sa te cheme sa dormi la el, sau evita sa va sarutati, iti dadeai seama daca nu te iubea. Incearca si tu sa fi altfel, gresesti mult cu gelozia, si eu am avut aceasta problema in trecut, si acum o am dar nu ca inainte, trebuie si gelozie dar nu exagerat. Sau fi geloasa dar tine in tine, nu ii arata, lasa-l sa fie mai libertin, in sensul ca daca vorbeste cu o fata, asta nu inseamna ca sta cu ea sau ca o place, intelegi?
Numai bine!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii este greu sa se rupa de trecut. Dar nimeni nu accepta o femeie geloasa si nici nu ar trebui sa o faca. sa suporti crizele de gelozie a partenerului este o umilinta extrema si un ingrozitor abuz. daca il iubesti, il lasi sa plece, nu il poti condamna unei vieti alaturi de tine si de problemele tale. Iubirea inseamna sa iti doresti ce este mai bun pentru persoana iubita si sa traiesti langa o persoana geloasa este extrem de rau. Nu il supune chinurilor astea, el poate fi fericit alaturi de o femeie care sa aiba incredere in el si care sa-l trateze cu respect. Daca te-a iubit, e greu sa se desprnda de trecut, ai si tu rabdare cu el. dar incurajeaza-l constant sa se desprinda si sa fie fericit, sa treaca peste tot chinul din perioada fgeloziilor tale. Iar tu du-te la un psiholog, te va ajuta sa te vindeci si sa poti avea si tu candva o relatie normala. Din pacate, pentru voi e prea tarziu, dar fiecare separat puteti obtine fericirea.

| SüßesHäschen a răspuns:

De ce nu stai cu el de vorba si ii spui ca totusi sunteti impreuna de 3 ani jumate..si ca ar fi pacat sa incheiati acum, si asemenea il poti intreba de ce mai vrea sa vina la tine si de ce te cheama daca el zice ca nu te iubeste? Daca el te tine in brate si de mana + te si mai saruta normal ca te iubeste... poate vrea sa te puna la un test sau ceva..sa vada cat rezisti fara el. laughing Idk nu te lasa.