| alexa_8718 a întrebat:

FUNDITA! Deci iubesc un baiat care doar ce a venit din Franta. vorbim de mult timp si am decis cand vine aici sa ne intalnim. M-am vazut cu el si am inceput sa vorbim foarte mult la telefon. I-am zis ca o sa plec la mare si cand am venit el deja si-a facut o prietena.am incercat sa bat apropouri ca il plac dar nu isi dadea seama.Cum sa ii spun ceia ce simt cred ca totusi poate tine putin la mine ne intelegem foarte bine dar partea cu placutul m-a doborat. Ajutati-ma pentru ca el o sa se intoarca inapoi la Franta si stiu ca o sa se desparta de fata aia dupa ce ajunge acolo dar eu vreau sa stie ce simt!

3 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Poi mai intai ii spui ca vrei sa va intalniti sa ii spui ceva si cand va veti vedea ii spui ca il placi si il intrebi daca si el te place...si dupa asta el daca te place te va intreba daca vrei sa fi cu el.

| Marius2011 a răspuns:

Poi pentru inceput vb cu el mai mult invita-l sa iasa cu tine. si la un suc una alta mai scapi asa putin putin niste vorbe gen imi placi.esti dragut, ce ai zice daca. dar chestile astea integreazale in alte discuti si asa va banui ceva iar dupa-ia poti sa fi imi deschisa putin. cel putin la mine asa a mers acum nu stiu ce sa zic.vezi u

| Jaylyne a răspuns:

Draga mea, stii ar fi o treaba daca ai fi sigura ca tine la tine mai mult decit la o prietena. Si mi se pare straniu ca ati tot discutat atita, v-ati si vazut, ati si vorbit la telefon si chestii din astea si sa nu existe ceva mai mult ca prietenenie. Foarte mult conteaza atitudinea care o poarta pentru tine. Ar fi bine sal intrebi ce crede despre tine, si sal rogi sa-ti raspunda sincer. Spune-i ca este extrem de important pentru tine si ca de asta depind multe lucruri. El va veni cu un raspuns, sincer cred eu. Iti va explica cum e treaba. Si totusi cred ca te simpatizeaza intr-un fel sau altul, daca nu te placea nu mai vorbea cu tine atita, nusi mai pierdea atita timp pentru tine. Cred ca rata este 50 la 50 % sa te placa sau nu. Ar fi bine sa afli ce sentimente poarat pentru tine, daca te place te vei bucura si tu si veti vedea ce fateti apoi, daca afli insa ca tine la tine doar ca la o prietena cred ca tot vei intelege si va trebui sa apreciezi si treaba asta, apoi vei sti ca trebuie sa-ti cauti o alata persoana pe care so iubesti si care de asemenea sa te iubeasca pe tine. Da iti va fi greu, dar asa e viata, daca nu te place nul poti obliga s-o faca. Apoi nici tu nu te vei simti bine sai stai pe suflet si sai tot apesi si tie si lui. Da, chiar vreau sa iti dau sanse, sa te incurajez ca e posibil si el sa tina la tine foarte mult, dar vreau sa te previn in acelasi timp ca situatia poate avea si alta parte. Daca iti spune ca tine la tine ca la o prietena, respectiv te va intreba de ce te-ai interesat, ii vei raspunde ca ai dorit sa stii cit de mult tine la tine pentru ca ai avut niste dubii in ultimul timp, ba chiar ii poti spune ca ti s-a parut ca te vede mai mult decit o prietena. Daca e cu capul pe pamint cu siguranta va intelege. Apoi cum de nu ar fi sa ii multumesti ca tine la tine, si ca sunteti niste prieteni atit de buni. Dar sa nu presezi pe el prea tare. Iar daca iti va spune ca te simpatizeaza deja vei stii ce ai de facutwinking iti scoti si tu simpatia ta la suprafata, daca va fi asa deja nu vor mai conta alte chestii. Daca va placeti reciproc, crede-ma alte lucruri nu vor mai avea sens, nici asa zisa lui noua 'prietena'. Inceara sa afli parerea lui despre tine cit mai repede, ca apoi sa nu te trezesti si tu in ultimile zile, cum am facut-o eu...sa dovedit ca ma iubeste si el si apoi a plecat in alta tara cu studiile;( De atunci tot regret ca nu l-am intrebat mai inainte de sentimentele lui si ca am pierdut timpul in zadar. Daca tii la el, fa pasul asta, nu astepta ceva ca de nu poti sa lasi fericirea sa treaca pe linga tine, iti va parea foarte rau mai apoi. big grinD Este si o zicatoare "Indragostestete cu adevarat in cineva, si el se va indragosti in tine." :3 Dragostea pura si adevarata e mereu rasplatita tongue Succese, imi spui si mie dupa ce descuti cu el cum stau lucrurile laughing :*