| Dielly a întrebat:

Fundita happySalutare) Iata la mine a aparut o noua problema cu baietii crying(((((((..Cu 3 zile in urma am fost la Mare, cu un grup de persoane de la noi din oras, am fost fara prietenul meu...Cica, acolo m-am cunoscut cu un alt baiat, mai mare decit mine cu 5 ani..mai tot timpul eram impreuna cu el, mult timp am petrecut impreuna.Ma izolam de toti doar ca sa ramin cu el sa discutam, sa fim impreuna, nici cu prietenele de la mine din camera nu vorbeam asa de des cum cu el. Sa comportat foarte fain cu mine! avea grija, el a fost unica persoana din tot colectivul, care mi-a daruit un cadou de ziua mea de nastere! Si iata eu am ajuns acasa, prietenul meu ma ashteptase.i-a fost foarte dor de mine.iar eu cind l-am vazut, numai simtseam ceea ce simtsisem mai demult,, vreeam mai repede acasa..doar sa numai ramin in preajma lui, ma simtseam incomod!((((si nu stiu ce sa fac?!, sa mai continui relatsia cu el? mamicai mele ii place nespus de mult de prietenul meu, ea este categoric impotriva ca sa-l las, pentru tipul de la Mare. pentru ca el curind peste o luna pleaca in Frantsa la invatsat..Si plus la toate acestea, el nu prea a luat tot in serios, asa cum eu.El shtia ca eu am prieten, si totusi na ezitat sa ma sarute, sa aiba grija de mine! Si acum ca suntem acasa, el tot vrea sa ma vada, sa eshim, sa petrecem timpul impreuna...si nu-l deranjeaza in mare masura ca am prieten.
Iata eu in aceasta situatsie nu stiu cum sa ma comport, nu stiu cum sa merg mai departe,?! fiindca al 2`lea baiat mai tare-mi place, sufletesti ma atrage, chiar daca nu-i cel mai frumos baiat care`l vazusem. Dvs sper ca mati intseles, si imi vetsi putea lamuri, ce sa fac, cum sa ma comport mai departe?! ce alegeri trebuie sa efectuezi in continuare?!
Astept mesajele dvs :*
Va MULTSUMESCCCC din suflet:*

Răspuns Câştigător
| Annyya a răspuns:

In primul rand, baiatul ar fi trebuit sa se gandeasca ca tu ai prieten si sa respecte asta (si tu ar fi trebuit sa te gandesti la asta!). Sunt sigura ca el nu vrea altceva decat o mica aventura, vrea doar sa se distreze, indiferent cat de frumos se comporta acum. In orice caz, ar trebui sa te desparti de prietenul tau, pentru ca el te iubeste si nu merita sa fie ranit. Decat sa iti bati joc de el, mai bine spune-i adevarul si pleci.
In legatura cu baiatul de la mare, eu zic sa nu te atasezi asa mult de el, o sa plece. El normal ca nu pune la suflet, pentru el nu e nimic serios. Succes!

| Dielly explică (pentru Annyya):

El mi-a zis ca are sentimente pentru mine, si mai mult ca atit, vrea ceva mai serios intr noi doi. Dar nu intseleg care-i faza, ca nu il deranjeaza in mare parte ca am prieten, desi ar dorea sa ma desparte de dinsu...Imi doresc sa ramin cu al 2`lea. nu vreau sa sufer. ci dincontra sa fiu fericita, sa ma simt protejata, si implinita pe plan emotional. Cum sa-l aduc la ceea, ca sa avem o relatie mai strinsa plina de sentimente sincere, reciproce, sa tsina nespus de mult la mine, intr-un cuvint sa-i fiu cea mai important? cum as putea-o face? Te multumesc :*

| Annyya a răspuns (pentru Dielly):

Daca nu il deranjeaza prea mult ca ai prieten, nu mi se pare cine stie ce baiat straight face Adica, inteleg, poate ii place de tine si chestii de genul, dar de la inceput trebuia sa fie el altfel. Trebuia sa respecte faptul ca ai prieten, sa se tina putin la distanta, nu sa se bage asa in relatiile altora. Asta e parerea mea.
Spui ca el vrea o relatie serioasa, dar cat timp, o luna? O sa plece in Franta, va continuati relatia la distanta?
Daca el chiar tine la tine, tu nu trebuie sa faci multe eforturi ca sa fii mai importanta pentru el. Nu stiu, doar tu poti sa alegi cu cine vei ramane, iar daca vrei sa stai cu baiatul de la mare, e alegerea ta. Vezi doar sa nu suferi mai tarziuwinking
Apropo, poti sa imi mai ceri sfaturi daca o sa mai ai nevoie, nu ma deranjeaza big grin Te pup :*

9 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Domnisoara! Acest baiat vrea doar sa se distreze putin ca doar peste o luna pleaca, nu? Din respect pentru acest baiat care te iubeste atat trebuie sa te desparti de el si sa-i spui adevarul, ce ai facut! Urat din partea ta! Cineva te iubeste si tu il ranesti.N-o sa mearga deloc cu acest baiat pe care l-ai cunoscut.Stii cum se zice ca daca alergi dupa 2 iepuri nu prinzi nici macar unul.Succes si incearca pe viitor sa nu mai faci de astea!

| HaLoGeNNN a răspuns:

Renunta la tipul de pe plaja si ramai la tipul din-ainte. Ca pote daca il uiti o sa iti placa din nou de tipul din prezent

| chazz a răspuns:

Mai intai gandesti cu creierul,destul de greu in asemenea situatii,alegi ce baiat vrei tu,iti asumi alegerea,te duci la invatat?"vetsi" "intsles" "situatsie". etc. Dupa ce ai spus, esti doar o atractie fizica pentru cel mare, vrea doar sex, stie ca ai prieten, mai bine te faci mai cuminte si pe ala mare il scuipi in ochi.
Numai bine!

| BlakeLively a răspuns:

Daca cel de-al doilea nu a luat in serios relatia sau ce s-a intamplat cu voi la mare, inseamna ca doar era plictisit sau nu este obisnuit cu relatiile de durata.
Eu zic sa ramai cu iubitul tau, in timp il vei uita pe celalalt. Gandeste-te inainte sa faci o alegere gresita! Bafta!

| CEl8oo a răspuns:

Pai cum poti sa faci asa ceva...
Acel de la mare a vrut sa-si petreaca timpul cu tine ..cit esti acolo
P.S: sint baiat..Si voi fetele mai ziceti ca noi sintem de vina tot timpul, si noi ne inselam prietenile! Uitati-va la voi intii

| Inimadefata a răspuns:

Cu toate ca "sa zicem", te-ai indragostit de baiatul de la mare, ar trebui sa revii tot la iubitul tau care te asteapta si cu siguranta te iubeste.Chestia cu tipul de la mare se numeste "iubire de-o vara" si sigur nu o sa tina deoarece el vrea doar sa te distreze si sa se simta bine cu tine + de asta el mai sta putin in tara, asa ca dupa vei suferi mai mult.
Sfatul meu este sa revii la iubitul tau.
Sper ca te-am ajutat
fundita? puppy dog eyes

| geogeo93 a răspuns:

Uite, iti spun ce alegere ai putea sa faci, destul de buna pentru tine, parerea mea: IA EXEMPLUL LU' GAGIU-TU SI PUNE-TE PE INVATAT! (IN PRIMUL SI AL DOILEA RAND LIMBA ROMANA)
Sper ca te-am lamurit in legatura cu ce alegeri trebuie sa "efectuez" in continuare.