| Mishooletz a întrebat:

Gelozia... Boala grea sau doar o slabiciune trecatoare? Cum o tratati?

Răspuns Câştigător
| alma1115 a răspuns:

Gelozia este un sentiment atat de ravasitor pentru persoana care-l traieste si are cauze atat de diverse, adanci si complexe, incat este aproape imposibil de tratat, dezbatut intr-un singur articol.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Slabiciune trecatoare mereu.Chiar daca sunt geloasa incerc sa nu arat asta ca sa nu fie considerata slabiciunehappy

| Cătălina a răspuns:

Pentru unii boala grea, pentru altii doar o slabiciune trecatoare. Pentru mine, personal, este o boala destul de grea, insa incerc pe cat posibil sa o fac sa para neexistenta. Desigur, ca pentru fiecare dintre noi ea poate fi "amelioarata", ca sa-i zic asa, mai ales in relatia de cuplu cu multa dragoste. Daca nici cu iubirea nu poti depasi aceasta stare de gelozie, atunci balanta se inclina catre o obsesie nebuna.

| BellaRagazza007 a răspuns:

Boala grea! Normal. -.-''
cu greu se trateaza. eu personal, incerc sa o evit cat de des. incerc sa nu fiu geloasa!

p. s wow... ce intrebare :S...

| RUMBURAK a răspuns:

Boala grea. o urma de gelozie nu face rau in nici o relatie.denota dragoste si interes. dar cand deja depaseste libertatea celuilalt si ii iei aerul cu gelozia ta e o boala.foarte periculoasa.necontrolata duce la acte de nebunie.

| N1cuConstrantin a răspuns:

Cea mai grea boala!
Si eu mai am problema din astea si nu stiu cum sa le rezolvlaughing de obicei vreau sa aflu totwinking nu exista leacasau remediu

| euTímea a răspuns:

Hm. gelozia...nu`i o boala. daca o stii controla.Eu nu sunt o persoana geloasa dar recunosc, imi place cand iubitul meu e gelos vad ca`i pasa de mine.hee hee

| frvtel a răspuns:

Boala grea! Nu exista tratament!