| resident a întrebat:

Generatia messenger mai exista? credeti ca o relatie virtuala poate tine mult? se poate ajunge la sentimente el/ea nefiind din acelasi oras.

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Eu am incercat o relatie virtuala acum 2 ani si dupa 5 luni ne-am vazut...Am mai pastrat legatura inca un an dupa intalnire, dar nu erau sentimente din partea lui.In mintea mea, insa, aceste sentimente existau cica.Acum imi pare rau pentru timpul pierdut.Asa ca nu incepeti relatii la distanta, poate fi periculos...winking

13 răspunsuri:
| cioko19 a răspuns:

Pai pentru mine nu prea ar merge. o "relatie pe net" laughing mi se pare putin ciudat.big grin

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La mine, relatia virtuala a tinut un an, dupa care, de 3 ani deja, a devenit reala. Si nu suntem in acelasi oras.

| inna a răspuns:

Nu tine... te amagesti singur...
Si daca ai ocazia sa te intalnesti cu persoana respectiva face to face, poti constata ca nu simti nimic pentru ea si ca nu arata asa cum iti imaginai tu.
In realitate poate fi cu totul o alta persoana din toate punctele de vedere.

| yanny`s a răspuns:

De ce sa nu se ajunga? Daca vorbesc un timp mai indelungat pot sa simta ceva pentru celalalt, cat despre relatii care ar tine multthinking se intampla foarte deswinking

| Andreea_7493 a răspuns:

Eu sunt de aceeasi parere cu aegisofsin.straight faceCum sa iubesti, sa ai sentimente pentru o persoana cu care practic nu te vezi? Ca ce? De la o poza .gata ajungi sa tii la el/ea? Poate sa te intelegi bine cu persoana respectiva sa ajungi sa ai impresia asta straight face Mie mi se pare ...nu stiu. Doamne! Nu's atatia baieti in lumea asta? Nu pot gasi unul din acelasi oras?

| Andreea_7493 a răspuns:

Da Darkjocer ai si tu dreptate... ca nu placi o persoana neaparat de cum arata, ci si de felul sau de a fi! Nu am vrut sa supar pe nimeni cu nimic, mi-am zis doar parerea...:-s.tongue

| Andreea_7493 a răspuns:

DarkjoceR * vai scuze laughing!

| Andreea_7493 a răspuns:

Doamne ce ma enerveaza straight face" K " nu stiu de ce nu merge :-l

| just4fun_8801 a răspuns:

In opinia mea doar o persoana deranjata mintal ar putea tine o relatie doar pe yahu messenger.cum sa ajungi la sentimente daca nici macar n-ai vazut persoana respectiva in realitate?

| DarKJoKeR a răspuns:

Ei bine aegisofsin te contrazic...am o relatie de 6 luni si e prima persoana la care chiar tin cu adevarat si pe care o iubesc din toata inima:p.Si nu, nu ne-am vazut.Doar ca...

| DarKJoKeR a răspuns:

Kandyland, nu e mereu vorba de cum arata. Da, ai dreptate, multi pentru asta o plac, dar nu se intampla mereu asa. Oricum, oricine poate sa arate mai bine intr-o poza, daca stie cum.Ideea e ca mai sunt si persoane care chiar ajung sa tina la o persoana care e la distanta, doar datorita felului ei de a fi, asa cum s-a intamplat la mine.Am descoperit ca avem foarte multe in comun, si ca ne intelegem foarte bine.Nu se stie niciodata ce se poate intampla

| DarKJoKeR a răspuns:

@kandyland
Stiu, nici la mine nu merge,, k''laughing...si nu ai suparat pe nimeni. Cel putin pe mine nu. E punctul tau de vedere si faptul ca ti-l sustii e foarte bine. Dar si eu mi-l sustin pe a meu, pentru ca traiesc intr-o relatie la distanta, si sunt mai fericit decat eram cu una in realitate...parerea mea:p.cu toate ca mai am si eu momentele mele de depresie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap...eu sunt sigura... ca am pus "suflet" la vb unui tampit oh go on timp de 10 luni si deh de atata timp am cam inceput sa tin la el sad deci da eu cred ca poti tine l cineva p mess