| Gabrielle a întrebat:

Credeti ca o relatie virtuala poate sa fie posibila?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ce satisfactie aduce? Nu'ti poate da un sarut pe frunte, nu'i simti buzele, nu-l poti atnge.cred ca numa de suferit ai din asta straight face

7 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Daca nu va-ati intalnit niciodata live, nu cred.Cum sa ai un iubit/iubita si sa nu va intalniti, sa nu va sarutati, sa nu va tineti de maina...aia nu e relatie! straight face Parerea mea...succes

| Paris a răspuns:

Nu, niciodata

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Comunicarea fata in fata, si cea "pe mess" sunt total diferite. Cand esti fata in fata, intervin pudicitatea, frica, stresul aproprierii de o persoana, etc. Cand esti pe net, esti exact ce vrei sa fi. Daca vrei sa fi arnold, nu iti trebuie decat putina imaginatie, un motor de cautare, un prieten care se pricepe la discutii si ti-ai realizat un avatar total diferit de cel din realitate.
Internetul te face sa minti, chiar si intr-un mod inconstient, asigurandu-ti protectia anonimatului, si a lipsei constientizarii ca vorbesti cu o persoana adevarata.
PS: virtual, in dex, e definit ca: care exista doar in probabilitate.

| illusion a răspuns:

Depinde, daca este o relatie doar pe mess, nu! Tu ai putea sa ai incredere intr-o persoana care iti zice ca te iubeste fara macar sa te tina de mana? In schimb daca va si intalniti.macar o data la 2 saptamani.totul poate fii ok, dar aceste relatii se bazeaza pe foarte multa incredere. Eu am avut o relatie de genul acesta si iti pot spune ca este frumos in primele luni, dupa, incepi sa te gandesti ca e la fel ca ceilalti si ca nu mai are rost ca tot o sa suferi si in cazul acesta de ce sa nu ai o relatie cu o pers din orasul tau...

| yoooo1990 a răspuns:

Hmmmm...Este posibil doar un inceput virtual! dar apoi ca continui acea relatie in adevaratul sens al cuvantului! 1Dica fata in fata, si unul langa celalalt! Bafta thumbs up

| bosnea marinela a răspuns:

Da sigur ca da exact asa m-am cunoscut eu cu sotul meu.si crede-ma ca nu era pe mess sau computer era pe telefon cu mesaje si bani cheltuiti asta timp de 2 ani si crede-ma nimic nu e mai frumos decat dupa atata timp de iubire pe ascuns si cu sufletul la gura pana ce te vei intalni real fata in fata cu acea persoana.eu zic sa incerci si ai sa vezi.acum depinde si de acea persoana cum e. tu il cunosti mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virtual orice e posibil. dar ce satisfactie ai daca ramane la nivelul asta? nici o satisfactie fizica.