| picea a întrebat:

Gresim noi femeile daca iubim mult si aratam asta?

Răspuns Câştigător
| elyssa20 a răspuns:

Cand iubesti prea mult, demonstrezi asta si nu astepti sa primesti nimic in schimb. Daca iubesti si demonstrezi inseamna ca asa esti tu si vei iubi intotdeauna fie ca ti se raspunde sau nu.
Cei care sunt iubiti de multe ori cred ca iubirea li se cuvine si atunci o pretind, fara sa fie recunoscatori pentru ca cineva exista pentru a-i iubi si ca asta este un mare dar pentru ei. Acestia sunt cei care doresc doar sa primeasca.
In numele iubirii suntem dispusi sa facem multe. Iertam mult. Suferim mult. Plangem mult. Radem mult. Inchidem drumuri si deschidem altele. Ne razbunam. Uitam. Inselam. Ne pare rau. Si o luam iar de la capat.
De multe ori gresim cand iubim. Gresim din iubire. Iubirea trebuie sa existe in mod real de ambele parti, iar cei implicati sa se respecte pe sine si sa se iubeasca pe ei insisi in primul rand. pupici la tine.

18 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Arata ca iubesti, macar nu vei trai cu regretul!

In rest, ce-o fi o fi!

Ahh, totusi nu te sfatuiesc sa devi genul catelus sa-i faci pe plac toate ca nu e bine deloc!

| Bacemi a răspuns:

Nu cred ca problema e aici. Sunt si baieti care fac asta. Eu de exemplu mereu am fost sincer in ce priveste sentimentele mele. E drept ca suferi mult dar e mai bine asa. Ai sanse mari sa suferi dar altfel poti rata de multe ori iubirea.

| Vizitiul a răspuns:

Nu, dimpotriva. Depinde ce iubiti, daca iubiti persoana de langa voi este -n regula.
Gresiti cand iubiti pe cine nu trebuie.

| shtephie a răspuns:

Cu siguranta! nu trebuie sa aratam prea multa afectiune unui baiat( barbat) pentru ca la un moment dat vom suferi!

| madalicious a răspuns:

Nu gresim daca iubim mult, dar gresim daca o aratam prea mult, pentru ca pana la urma se profita de dragostea noastra si se bate joc.

| Puf a răspuns:

Uneori da... fara sa ne dam seama gresim.Baiatul respectiv vazand cat il iubesti crede ca ori ce greseala i`o porti ierta datorita marei tale iubiri. Nu zic ca nu e bine sa arati persoane de langa tine ca o iubesti, insa totul intr-o anumita masura. Ce e prea mult de ori strica, iar uneori chiar si baietii se plictisesc de atata iubire, atata linguseala... Normal baietilor le place sa li se arate ca sunt iubiti, insa nu exagerat, cum ar fi sa-l suni din 5 in 5 minute, se simte si el sufocat. Iubirea e frumoasa, cat timp stii cum si cat sa daruiesti, altfel devine o obsesie greu de suportat

| vyolycy a răspuns:

Depinde. daca iubesti pe cine trebuie nu gresesti... dar nici sa nu-i saturam cu atata dragoste ca dupa ai de "plictisex"de noi...parerea mea

| Just a kid a răspuns:

Ca iubim nu pot zice ca e o greseala insa ca le aratam asta dasadsi am invatat lucrul asta prea tarziu din pacate.si e rau pentru ca 1.isi pierd interesul de a descoperi si de a te cuceri(parerea mea) 2. vor crede ca te pot manipula cum vor ei
de ex fostul meu pr de cand am inceput sai arat ca il iub si sa fiu mai atenta si din astea sa purtat din ce in ce mai rece mai distant. s-a schimbat total.si inainte era... of doamnesad
sfat:iubestei da nu le arata cat de mult

| marla a răspuns:

Daca iubim, nu...
insa intr-o relatie trebuie sa se pastreze putina intriga, de aia nu trebuie sa arati in exces iubirea. in unele cazuri aceasta are si consecinte negative.

| DrPedobear a răspuns:

Gresiti cand sunteti prea credule/naive si lasati barbatul sa faca ce vrea din voi, cand nu stiti cum sa-l starniti si sa-l tineti interesat de tot ce tine de voi, cand va lasati influentate si aplicati in relatie ce v-a spus "prietena voastra cea mai buna care si-a tras-o cu 100 de barbati si asta o face avizata sa va dea sfaturi". E o chestie relativa: nu e bine nici sa-l tii numai langa tine, nici sa-l lasi prea liber; nu e bine sa-l refuzi cand are anumite initiative, mai ales legate de sex, (pentru ca noi ne alimentam dorinta sexuala din fantezii), dar nici sa-i oferi totul, sa te faca jucaria lui sexuala. Comunicarea e foarte importanta, dar si multa vorbarie strica. O sinergie buna in cuplu se simte, va intelegeti din priviri.

Cum am mai spus, totul este relativ, depinde de personalitatea si mentalitatea ambilor membri ai cuplului daca se produce sinergia.

Dr.Pedobear says: Iubiti-va mult si tare!

| DenisaMetal a răspuns:

Logic ca nu gresim pentru ca e felul nostru de-a a ne arata ca iubim.

| PuFuleTz_5685 a răspuns:

Depinde totul de cum percepe partenerul acea dragoste pentru ca de cele mai multe ori baietii observind ca fata e indragostita pina peste urechi el se crede prea macho si la un moment dat ai sa-ti dai seama ca toate eforturile pentru relatia voastra si deciziile vor sta pe umerii tai(fetei) iar el te va considera de un catelus care umbla din urma lui.Insa nu toti baietii sunt la fel asa ca sint unii care vazind ca fata ii iubeste intr-atit de tare incep sa aiba incredere si sa iubeasca si ei pe deplin.Deci cum am mai spus totul depinde de caracterul si educatia baiatului.

| otherwise a răspuns:

Cum sa iti explic eu tie, oarecum da, uneori fetele arata totul deodata si asta nu e bine pentru noi baietii. Trebuie sa dai frau incet, putin cate putin, ca sa nu-l plictisesti pe prietenul tau. Faceti baietii sa va arate voua dragostea intai si nu invers!

| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ a răspuns:

Poate ca da, dar nu tot timpul. Insa eu am gresit mereu asa se pare...am iubit si am aratat asta dar se pare ca am gresitsad Asta este...am invatat multe si nu am mai aratat ca iubesc. Poate e mai bine asa oh go on.

| » Iµliaña « a răspuns:

Intr`un fel da. intr-un fel nu. Dc gresim? Ptr. ca uneori nu e bine sa arati cat de mlt iubesti ca se profita pe chestia asta no talking. Dc nu gresim? Ptr. ca poate pers. aia chiar meriat sa-i arati... Deci aici depinde si de tine daca merita sa arati sau nu thinking

| co$tY a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu dupa parerea mea! big grinbig grinbig grinD:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu gresim, doar ca daca aratam persoana cealalta isi da seama cat de mult tinem la ea si e constienta ca ne poate manipula cum vrea.Asta ar fi un dezavantaj, dar depinde de la persoana la persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. unui barbat nu trebuie' sa-i arati niciodata prea multa dragoste. i se urca la cap! trebuie ceva de genu :"una calda... 10 reci"