| laura_3808 a întrebat:

De ce uneori evitam sa iubim? de ce ne ferim sa ne aratam sentimentele?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Uneori ne este teama sa nu investim sentimentele, timpul si energia noastra intr-o persoana care nu merita si nu ar aprecia asta.Alteori evitam sa iubim,(ca o masura de protectie pentru noi) de teama de-a nu fi raniti. E mai bine sa previi decat sa incerci sa vindeci ceva deja zdruncinat.

13 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

"A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! " Emil Cioran

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ne e teama sa iubim ca sa nu mai suferim
dragostea poate fii frumoasa dar poate aduce si multa suferintawinking pa pa!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pentru ca iubim puterea mai mult.

| Lorenada a răspuns:

De teama sa nu nu suferim sau sa facem sa sufere pe celalalt.

| anonim a răspuns:

@anna-am si eu o mare rugaminte la tine, insa nu doresc sa mi-o iei in nume de rau:fa-ne placerea si spune o data ca dl.inginer este prost. vrem sa vedem comentariile lui. vor suna la fel ca si pana acum? de acord cu anna? am o mare nedumerire, sincer.rolling on the floor

| Dl.Inginer a răspuns:

De-acord cu anna!

| pisika a răspuns:

Ca sa nu suferim din nou, dupa un esec dintr-o relatie anterioara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Din teama să nu mai suferim.
Provoacă răni adânci și greu se pot vindeca. Acolo, undeva, s-a lăsat o amprentă dureroasă în lăuntrul nostru.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu fim ranite dup`aceea!
Dragostea e frumoasa, dar trebuie sa-ti asumi niste responsailitati...
Era o melodie : Adela popescu -Eviti sa iubesti.ascult`ohappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continuare la raspunsul lui Emil.Anna,te rugam insistent sa ii spui lui Robert, ca, INTELIGENTA NU ESTE MOLIPSITOARE.Multumim anticipat!

| BlackRos3 a răspuns:

Uneori, pentru ca ne este frica ca persoana de care ne-am indragostit sa nu aiba pe altcineva si apoi sa stie ca il/o iubim. Ar fi penibil.

| BlackRos3 a răspuns:

Uneori, pentru ca ne este frica ca persoana de care ne-am indragostit sa nu aiba pe altcineva si apoi sa stie ca il/o iubim. Ar fi penibil.

| BlackRos3 a răspuns:

Uneori, pentru ca ne este frica ca persoana de care ne-am indragostit sa nu aiba pe altcineva si apoi sa stie ca il/o iubim. Ar fi penibil.