| anonim_4396 a întrebat:

Hai salut! O fata de la mine din clasa ma place. Insa nu asta este problema, ea este genul ala de fata "rebela" cum isi spune ea. Adica fumeaza si din cate am inteles bea si alcool, chiuleste foarte mult de la ore. Sincer sa fiu, si eu o plac, este frumoasa foc insa ma gandesc si la faptul ca ar fi o infuluenta negativa pentru mine. Nu sunt deloc ca ea, nu fumez, nu beau alcool, ies pe afara cu prietenii mei, mai jucam un football ceva... Stau si ma gandesc ca inainte nu era asa (o cunosc de mult timp), i-as spune ca as vrea sa fim impreuna daca s-ar schimba dar...ar suna cam a baiatul mamei. Voi ce ziceti? Sa incerc sa-i spun sa se schimbe si sa avem o relatie sau sa o evit?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Trebuie sa-ti fie clar ca "o relatie" cu fata asta nu inseamna casatorie, copii, si-au trait fericiti pana la adanci batraneti. Nu ca e ea rebela, ci pentru ca in 99.99% din cazuri o relatie la varsta asta nu dureaza, e doar vremea experimentelor. Asa ca, poti avea o relatie cu ea, numai sa ai grija sa nu te "strice" cum spui tu, daca nu vrei asta. Foarte probabil o experienta cu genul asta de fata sa fie una satisfacatoare si sa-ti foloseasca pe mai tarziu. Mai mult, posibil sa primesti mai mult de la ea decat de la una cuminte, ceea ce iarasi e ceva ce iti va folosi mai tarziu in viitoarele interactiuni cu fetele/femeile sau in viitoarele relatii.
Asa ca, relaxeaza-te si ai o experienta cu ea, dar fa in continuare doar ce e convenabil pentru tine. Si de asemenea, las-o sa faca ce e convenabil pentru ea.

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Intai trebuie sa fii sigur ca vrea o relatie cu tine. Daca ii place de tine ca persoana nu e obligatoriu sa si vrea sa fiti impreuna. In cazul asta, te-ai face de ras.

| ArdeiCuKeapa34 a răspuns (pentru Holiday):

Mersi, frate. Chiar o să țin cont de ce ai spus.

| Rux04 a răspuns:

Părerea mea este să o eviți. Este o influență negativă pentru tine având aceste vicii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca face misto de tine. Multe 'rebele' cum spui tu trag baietii de sfarcuri unde-s eu acum.

| ArdeiCuKeapa34 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti avea si tu dreptatea ta, dar la ce te referi "unde-s eu acum".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ArdeiCuKeapa34):

La liceul meu nu scapa vreun baiat de tras de sfarcuri laughing Si din gluma de insuram etc.