| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Hay,. intrebare pentru fete.sau si baieti.Care a folosit suc de lamaie pentru deschiderea parului...am auzit ca e natural si ti-ldeschide f frumos. Dar inca mai vreau niste sfaturi inainte sa incep transformarea. O sa fiu fata de liceu si vreau sa apar cu alt look. Ceva de genu.Deci care ati folosit ati fost multumiti de rezultat? imi recomandati asta?

Răspuns Câştigător
| HabarNuStiu a răspuns:

Musetelul poate fi un "instrument" foarte util pentru blondele care isi doresc o nuanta cat mai naturala, dar si pentru cele care vor sa isi deschida culoarea parului. Potrivit motherearthnews.com, pentru a obtine infuzia de musetel, toarna o ceasca de flori de musetel intr-un litru de apa. Lasa musetelul sa fiarba timp de o jumatate de ora, apoi ia-l de pe foc si lasa-l la racit. Ulterior, strecoara-l cu un tifon.

Spala-te pe cap cu samponul tau obisnuit. Dupa samponare si clatire, foloseste ceaiul de musetel pentru a-ti clati iarasi parul, timp de 15 minute. Pentru a-l putea refolosi, stai cu capul deasupra unui vas, in care sa se scurga ceaiul. La final, sterge parul si infasoara-l cu un prosop. Ramai cu solutia de musetel timp de 15 minute pe par, apoi clateste-te cu apa curata. Daca nu te deranjeaza mirosul, nu este necesar sa te mai clatesti.

Sucul de lamaie este un alt ingredient important pentru cele care doresc sa isi deschida culoarea parului. Toarna sucul a doua lamai intr-un litru de apa. Foloseste amestecul pentru a-ti clati parul, la fel ca in cazul ceaiului de musetel.

1 răspuns:
| MissFashionPrincess a răspuns:

Nu stiu daca ti-l va deschide, ci doar ca ti se va usca din cauza acidului...insa incearca sa-ti clatesti parul cu ceai de musetel. Te asigur ca asta iti va deschide nuanta parului mai bine decat sucul de lamaie, si nici nu are efecte adverse.