| Coral7 a întrebat:

Fetelor, am si eu nevoie de sfaturi pentru un look cat mai frumos si natural. Dau funda pentru cea mai buna!winking

Răspuns Câştigător
| Helpeeer a răspuns:

Poi.incearca sa nu te machezi strident(ca nu se mai poarta) si incearca un luciu de buze transparent(incolor) si doar putin rimel.Incearca sa-ti faci o pleata(ca se poarta toamna asta).Cat despre haine incearca blugi de culoare cat mai deschisa big grin.Si o bluza alba.Cam atat. Sper sa-ti fie de folos.Si daca esti din Bucuresti cauta magazinul esprit(il gasesti in Mall Baneasa,Vitan, Plaza, etc. da nu in toate mall-urile)pentru ca acolo sunt haine super mereubig grin

2 răspunsuri:
| AliceDC a răspuns:

Pai foloseste un fond de ten fluid,un fard nude sau ceva in nuante pamantii(sunt la moda toamna asta)si un ruj usor roz sau bej depinde cum iti place si putin rimel maro sau negru, machiajul poate fi folosit si seara cu succes dar sa mai adaugi o linie trasata cu tus ochilor si un ruj putin mai aprins pe buze, mai multe aflii din tutorialele despre machiaj de pe youtube(nu e obligatoriu sa folosesti aceleasi marca de produse folosesti ce stii ca e cel mai bun pentru tine)mult noroc si nu uita zambeste un zambet frumos face mai mult decat tot machiajul, te pup si fii frumoasa:*

| MyAMyKa a răspuns:

Pai makeupul: uite un video sa te ajute http://www.youtube.com/watch?v=1hvg80fTQ54
Oja poate fi de o nuanta naturala, sau sa nu existe. Iar hainele sa fie nici excentrice, nici neobservabile. O camasa alba si blugi bleu deschis cred ca ar merge. fundita?