| fluturash_6064 a întrebat:

Heeeelpcrying. Aseara am iesit la o plimbare cu fostul meu prieten, care s-a despartit de mine in septembrie. Tin sa spun ca el de vreun am jumatate ma tot combina insa numai vara asta am fost impreuna pentru ca mie nu mi-a placut de el.In septembrie s-a despartit de mine pe motiv ca nu ma poate vedea mai mult ca o amica insa dupa despartire de fiecare data cand ne vedeam venea la mine si se tot dadea la mine. Avand in vedere ca eram in cluburi nu-l bagam in seama ca era si putin ametit.Imi spunea tot felul de chestii ca mai tine la mine si d-alea dar eu nu-l bagam in seama.Am inceput sa vorbim si pe mess chestii mai seriose.in care iar imi zicea ca ii e dor de mine si asa. A fost o faza in care i-am promis ca o sa il chem la mine la un film si aseara cand am iesit la poveste ma tot intreba de filmul ala.ca abia asteapta sa il vada.ca sa fac bine sa ii spun cand sa vina la film pentru ca eu singura m-am bagat in asta.Imi tot spunea pe mess ca ii place de mine insa prefera sa imi deomnstreze asta si ca abia asteapta sa vedem filmul.Eu nu stiu ce sa fac.SIncer sa va spun ma asteptam ca aseara sa ne vedem si sa fim mai apropiati, poate chiar sa ne impacam insa n-a fost asa.Nu stiu de ce am ramas cu un gust amar dupa seara de aseara. OAre ce are in minte? Cum sa fac cu filmul ce sa ii spun? heeelpsad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca e cam confuz, poate nu stie ce vrea si ce simte, mai sunt si astfel de persoane care se schimba ca vremea, dar totusi ar trebui sa decida odata ce vrea, te iubeste sau nu, nu are rost sa te amageasca ba te vrea ba nu te vrea. Ori nu stie ce vrea ori pentru el e o joaca ca vede ca tu tii la el si face pe viteazul.Eu zic sa fi si tu putin indiferenta cu el sa vedem cum ii vine, o persoana cand iubeste nu se comporta asa ca el, pentru el se poate ca tu sa fi doar o distractie si se cam joaca cu sentimentele tale, insa nu e exclus si faptul ca e cam confuz, oricum eu stiu ca atunci cand iubesti face orice pentru pers iubita si nu te joci. Cel mai bine ar fi daca tu chiar il iubesti si vrei sa fi iar cu el, atunci cucereste-l, vb cu el si spune-i ce simti, sa ia o hotarare in privinta ta si sa nu mai faca pe desteptul, orice ar fi nu te lasa in fata lui si daca va impacati ai grija, odata ce te-a lasat, e posibil sa repete fapta! Nu stiu daca merita o noua sansa din partea ta, dar orice ar fi fa ceea ce simti si ceea ce e mai bine pentru tine.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

@criss, nu cred ca te iubeste. Doar se joaca. Vrea o varianta de rezerva. Atunci cand nu reuseste sa cucereasca o fata o sa vina la tine, in rest daca ii merg toate nici nu o sa vrea sa te vada. Parerea mea e sa nu mai pomenesti de invitatia la film, iar daca el aminteste de ea sa ii spui ca nu mai este valabila. Daca el te iubea iti arata asta pana acum. Cel care te iubeste atunci cand regreta face tot ce poate ca sa iti demonstreze. El nu a facut-o. Trebuia sa faca ceva pana acum. Stiu ca e greu sa te desparti si emotional de el dar e mai bine asa. Acest baiat nu te respecta si in nici un caz nu te iubeste. Este doar alt golan care vrea o roata de rezerva.

| bluesky a răspuns:

Lasa-l, daca te vroia inapoi ca iubita, nu crezi sa ar fi facut ceva pana acum? Eu cred ca, ori te pune la incercare sa vada daca il mai iubesti, ori vrea sa se culce cu tine! Nu stiu de ce l-ai invitat la film la tine acasa, cum zice si sexygirl, poate crede ca, fiind singuri in camera, se va intampla ceva! Eu zic sa il uiti!

| cotzobel a răspuns:

In nici un caz nu te iubeste, el vrea doar sa faceti sex. daca te iubea fii sigura ca se apropia mai mult de tine, prin felul de a spune lucrurile, mai erau si niste mangaieri etc. chiar el ti. a zis ca, te vede ca pe o amica. sfatul meu e sa vb serios cu el, sa ii spui ceea ce te doare si sa fii atenta la reactia lui, daca se balbaie daca ezita sa iti rasp atunci pe loc, e clar ca nu tine la tine. sper sa revii cu detalii. ai mare grija, sa nu suferi dupa aiahappy

| udarb a răspuns:

Dupa parerea mea acest individ vrea doar sa faca sex cu tine. Chestia aia cu "tin la tine, imi place de tine, etc" sunt doar asa sa te duca la saltea. Asa ca mare atentie.

| fluturash_6064 explică:

Toti v-ati gandit la sex, dar nu e asa.il cunosc f bine, si pe cat e de mare si inalt pe atata e de timid la fazele astea.adica si cand eram cu el. si ne uitam la film nu indraznea pre multe.eu cred ca foloseste filmul ca sa ne impacam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca el a inteles ca sa va uitati la un film si apoi sa faceti altceva...winking
spune-i ca doar un film! Poate-i sta mintea la altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te place poate nu te place, nici el nu ştie sigur pentru că din gesturile lui, nu prea reiese nimic. E un pic imatur, un pic mai mult, ar trebui să vezi cum decurg lucrurile între voi, şi abia apoi să încerci să îţi dai seama dacă te place sau nu. Mai staic cu el pe messenger, mai vorbeşte cu el la telefon, mai vedeţi un film împreună, ai grijă pentru că el când aude cuvântul film, poate înţelege altceva, înţelegi ce vreau să spun, fi răbdătoare, iar dacă lucrurile nu evoluează între voi, atunci lasă-l, căci nu merită. Totuşi, dacă tu chiar îţi doreşti să fii cu el, dă-te şi tu la el, arată-i că încă îl placi,, şi va percepe mesajul, deşi fii atentă că s-ar putea doar s te ia peste picior, şi să te facă pe tin să îţi faci iluzii cum că te-ar plăcea. Fii indiferentă în continuare, şi vei vedea care este adevărul adevărat... însă ai grijă ce faci cu acel film, renunţă la el, şi vezi-ţi de treabă, mult succes happy.