| anonim_4396 a întrebat:

Heei,ce parere aveti despre fata/baiatul care-i controleaza persoanei iubite telefonul sau ii cere parola de la facebook,mess, etc.? Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

In primul rand si de cele mai multe ori, lipsa se incredere duce la asa ceva. Parolele le cere pentru ca baiatul sau fata simte in vocea fiecaruia ceva ce ii spune ca face tocmai opusul, asa ca vrea sa verifice. E si normal oarecum intr-o relatie, atata timp cat nu se ajunge la obsesia de a-l/a o controla tot timpul, nemailasand loc increderii.
In al doilea rand, poate fii o nevoie pentru care ii cere. Poate fata/baiatul sa posteze ceva la celalalt pe profil cu speranta ca il vei surprinde, deseori cu rezultat pozitiv, insa cum am spus si mai sus, increderea este principala sursa ce necesita parolele aplicatiilor. Funda?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Naspa...da dovada de gelozie si lipsa de incredere

| AtateaConditii a răspuns:

Prea gelos, egoist, lacom, disperat.

| Dariusuu a răspuns:

Cuvântul potrivit ar fi POSESIV.

Niciodată să nu stai lângă o aşa persoană nu doar că te controlează pe tine dar îţi controlează şi viaţa.

| Alcyon a răspuns:

Nu mi se pare normal. Fiecare om are nevoie de intimitate.

| SimonaCristina a răspuns:

E prea gelos, evita-l!

| SERIALS a răspuns:

Gelozia joaca festa

| anonimus321 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! As vrea sa fi putut da la toti funda insa am putut da unei singure persoane. Multumesc mult!

| trista12 a răspuns:

Gelozia e o boala grea dar, e si o dovada ca ii pasa.Lipsa de incredere nu e buna, din experienta stiu ca ea apare in urma unor dezamagiri provocate de partener, de-aici si controlul asta.Nu e bine! Insa, cata vreme nu ai nimic de ascuns, nu prea are de ce sa te deranjeze. Si crede-ma ca atunci cand vezi ca cel dde langa tine nu e deranjat de controlul asta absurd, te potolesti, te linistesti...

| pufypuf a răspuns:

De obicei astea se cer atunci cand unul nu are incredere in celalalt. Pentru a ameliora asta, celalalt ar trebui sa ii dea sa vada ca nu e nimic de ascuns. Pe urma se pot schimba big grin

| suntsincer a răspuns:

O relatie adevarata se bazeaza pe incredere. Daca iubesti pe cineva inseamna k ai incredere n el...si nu trebuie sa i ceri parola de la mess, facebook...

| Dhennis a răspuns:

Buna.
Mi se pare pur si simplu o prostie.
Daca ai incredere in el/ea de ce sa ii mai ceri parola/telefonul/facebook-ul?
Totusi mi se pare prea absurd!

Sper ca ti-am fost de folos.