| anonim_4396 a întrebat:

Heei. Verisoara mea este foarte frustrata si confuza de doua saptamani datorita unei probleme intime. Spune ca desi nu a intretinut niciodata relatii sexuale si nu s-a masturbat himenul ei e larg ai arata ca unul rupt. Si asta din tot deauna. Acum e foarte derutata psihic si crede ca e singura cu asa ceva si ca restul fetelor au "inocenta" si ea nu. Stie sigur ca nu a facut nimic incat sa nu mai fie virgina. Ma puteti ajuta? Ma ingrijoreaza groaznic, e speriata si confuza.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde spanaci stie ea ca e larg himenul si ca arata ca unul rupt? A fost la un control ginecologic?

| celdesuspendat a răspuns (pentru suntserios):

Aia ma-ntrebam si eu happy

| Kettolix a răspuns (pentru suntserios):

Si eu am intrebat-o asta laughing Dar sincer nu ma intereseaza decat sa o stiu cu inima impacata laughing

| XxBlueRosexX a răspuns:

Himenul poate fi asa ori din nastere ori in urma unei lovituri puternice, poate a cazut cand era mica si s-a lovit tare. Sa stea inistita pentru ca sunt unele fete care se nasc fara himen sau cu himen partial dar sunt rare cazurile.

| neutrino a răspuns:

Este adevarat ca si aici nu toate fetele sunt la fel, dar nu am inteles de unde si cum a aflat ea ca are himenul mai larg decat ar fi normal, atata timp cat este virgina! Nu cumva asa a spus "gura lumii"?

| SkyPilot a răspuns:

Da-i sa citeasca in acest articol:
http://en.wikipedia.org/wiki/Virginity
sectiunea "proof of virginity".
Ceea ce scrie acolo ar trebui sa o linisteasca un pic.

| peperonies a răspuns:

In nici un caz nu esti tu. 100% e vara-ta.

| Kettolix a răspuns (pentru peperonies):

Intrebarea am pus-o fiindca vreau sa o linistesc. Eu nu am problema asta. Sunt virgina cu diploma laughing)) Dar e sacaitor sa o vad asa nelinistita. happy

| CristinaSNC a răspuns:

Poate asa s-a nascut, nu vad o problema in asta daca ea zice ca nu a intretinut relatii sexuale.

| Kettolix a răspuns (pentru CristinaSNC):

Nu e vorba de asta. Dar e foarte agitata si vreau s-o calmez. Si eu nu ma pricep la lucrurile astea cu calmatul oamenilor blah blah laughing

| Shriti a răspuns:

Pai daca asa e din totdeauna nu are de ce sa isi faca griji. Asa e corpul ei nu poate fi modificat...si chestia cu virginitatea....nu are legatura.