| Andreutttzzzzaaaa a întrebat:

Buna! Am întreținut relații intime cu un băiat după asta am fost la medicul legist care a constat ca sunt virgina. Întrebarea mea este daca poti fi virgina după un act sexual adica este posibil ca himenul sa nu se fiu rupt?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai sunt cazuri de acest gen. Se va bucura mama ta cand va sti ca inca nu ai floarea rupta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai himen elastic atunci nu se rupe asa ușor din prima, mai trebuie "lucrat"

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca himenul este format dintr-o membrana/pielita care are caracteristica de a fi foarte elastica, in acel caz gaura care exista pe suprafata sa, se poate intinde/largi foarte mult fara sa se fisureze si in astfel de himenul ramane intreg si intact chiar daca prin respectiva gaura a fost introdus penisul in vagin. Sunt cazuri in care himenul este extrem de elastic si daca diametrul gaurii de pe suprafata unui astfel de himen este putin mai mare, in acele cazuri uneori himenul persita sa existe pana in momentul in care femeia respectiva va naste in mod natural.
Din acest motiv doar un medic cu totul iresponsabil isi asuma riscul si mai ales responsabilitatea de a se pronunta in privinta virginitatii unei fete/femei. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ți-o băgat-o în buzunar dacă ai rămas încă virgina în urma actului sexual propriu -zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai esti virgina. Virginitatea nu consta in starea himenului. Este de natura social-religioasa treaba asta. Dezvirginarea se produce atunci cand un penis uman intra pentru prima oara in vaginul fetei respective. Ca sa nu stai sa povestesti toata experienta asta, spui o singura fraza: "m.am dezvirginat".

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cand merge la doctor si himenul este rupt, ce face? O trimite doctorul la popă? Ca e de natura religioasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Sa inteleg ca esti adeptul "dezvirginare = himen rupt"?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu dar si realitatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Daca-mi rup ata de la pl in laba sau intentionat prin metoda chirurgicala pentru a nu avea probleme mai tarziu, dupa logica ta nu mai sunt virgin desii experienta sexuala = 0... Bravo!
Astia care sunt circumcisi din nastere, practic raman si fara ata, gata nu mai sunt virgini din nastere desii in viata lor multi dintre ei n.au facut sex, astia care inca sunt copii.
Ti.am spus, e de natura spirituala si sociala. Reprezinta prima penetrare vaginala a unei femei de un penis uman. Nu trebuie sa se schimbe nimic in corp.
Te iau pe cealalta parte, sunt unele femei si unii barbati care toata viata nu-si rup frenurile (atele) si himenele pentru ca se nasc cu ele largite. Toata viata si.o trag dar nu si le rupt. Ei mor virgini dupa logica ta? N.are sens broathere. Gandeste.o, nu lasa colectivul romanesc analfabet sa gandeasca pentru tine.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu aveai cu cine vorbi si ce ti-ai zis: "hai sa mai deschid putin subiectul, ca să fie ca mine."

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

He he, ce amuzant ai incercat sa fi. De ce te.ai legat de asta si nu ai continuat sa vorbesti despre subiect? Sau de ce n.ai ignorat raspunsul? Iti place sa dai curs. Nu e vorba sa fie ca mine, nu sunt atat de introvertit insa ma enerveaza gandirea asta colectiva gresita. Ganditi ca pl si nu luati toate detaliile in considerare. Daca vrei sa-mi raspunzi la ce ti.am scris mai sus prin acele situatii, ok, te ascult sa vad ce parere ai despre ele, ori, daca nu ai de gand sa raspunzi, nu mai continua. Dar am tinut neaparat si voi tine in continuare sa raspund astfel celor care au gandirea asta gresita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil în cazul în care există un himen foarte elastic.