| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Acum 1 luna m-am despartit de prietenul meu pe motiv ca nu ne mai intelegeam. Ne certam din orice., nu prea ne mai vedeam, el era foarte gelos. A fost o decizie luata de amandoi. Dar dupa 2 zile l-am vazut cu alta. Seara ma suna un prieten de al lui si-mi spune din senin ca el si fata aia nu sunt decat prieteni si ca lui s-ar putea sa ii para rau ca ne-am despartit iar eu i-am spus ca nu m-as mai impaca cu el oricum. Si acum a inceput sa minta, sa sa spuna ca eu il stresam si ca el s-a despartit de mine. Si asta nu-i adevarat. Eu nu sunt genul care sa streseze sau care sa fac urat daca vorbesti cu alte fete sau daca le saluti pe strada :-|. Ma enerveaza foarte tare ca minte si ca oricat as incerca sa il uit imi aduc aminte de el si efectiv incep sa plang. Am saptamani in care nu-mi aduc aminte de el dar sunt si zile cand ma simt atat de rau, imi este dor de el.
Nu vreau sa ma mai impac cu el doar ca vreau sa-l uit si sa nu ma mai afecteze atat de mult cand imi aduc aminte de el. Am incercat sa ies cu alti baieti dar degeaba.
Nu stiu ce sa fac. sad

Răspuns Câştigător
| ღTootydeCoolღ a răspuns:

Ce urat din partea lui! Am trecut si eu print-o intamplare dinasta, care nu puteam sa il uit pe acel baiat, insa uite ce am facut eu :
- de fiecaredata cand imi aduceam aminte de el, sua imi venea in minte chipul lui, automat imi imaginam un fel de saculet ce il inghitea tot ce tine de el, inclusiv. Stiu ca suna cam prostesc, insa incerca, daca chia vrei lucrul asta, impune-ti tie sa nu iti ma aduci aminte, te va ajuta daca iti spui tot felul de lucruri naspa despe el, fa-l in gandul tau in toate felurile, asa cu timpul vei ajunge sa te dezguste tot ce tine de el, si oricum nu se merita sa te gandesti macar la un asemenea specimen esuat, mai ales sa suferi din cauza lui. Nu te mai injosii asa, dai naibii pe toti astia, mai sunt baiti, poate si mai buni decat alawinking
Bafta, fi tare si nu te mai gandi la el ca nu se merita! Fundaa? happy