| eliza7943 a întrebat:

Hei,acum 3 zile am avut un contact sexual cu prietenul meu ..la sfârșit când și-a dat drumul mi-a spus ca s-a scăpat foarte puțin in mine.
am avut ciclu de pe 13. 05pana pe 17.05.
Pot rămâne însărcinată?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un aspuns CORECT se poate formula numai daca vei prezenta datele necesare efectuarii unui calcul catusi de cat exact/precis. Cel mai important aspect de stiut/cunoscut il reprezinta lungimea ciclului menstrual fiindca doar asa se poate determina PERIOADA FERTILA. Fiindca sexul a fost intretinut in a a 17-a zi a ciclului, se poate aprecia ca a fost intretinut dupa terminarea perioadei fertile, deoarece in cazul ciclului de 28 de zile OVULATIA se produce in a 14-a zi. Astfel ca totul depinde de lungimea ciclului menstrual si de cat este de regulat sau neregulat. Multa sanatate!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Asa spun majoritatea: doar putin. :'(

| Alexandru250201 a răspuns:

Exista sanse sa ramai insarcinata

| 90210 a răspuns:

Da. Stii cati spermatozoizi sunt intr-o picatura? Mii si mii. Plus ca atunci era perioada cea mai fertila a lunii.

| anonimaalee29 a răspuns:

Din cate stiu eu, este perioada in care esti fertila cel mai mult, deci da, poti ramane. Mai ales ca acel "putin" nu stii cat de mult poate insemna pentru corpul tau.

| Asuganni a răspuns:

Da! Desigur.

| eliza7943 explică:

El a spus ca a fost doar 1-2 stropi ca apoi a ieșit din mine și a continuat sa își dea drumul
Când ar fi cel mai indicat sa îmi fac un test de sarcina?