| eliza7943 a întrebat:

In perioada 13.05-17.05 am avut menstruația, pe 28.05 am avut un act sexual cu iubitul meu care la terminare mi-a spus ca și-a dat drumul foarte puțin in mine apoi a terminat afara...
Am început sa am pofte seara nu foarte des și sânii mi s-au întărit puțin și ma dor.
Este posibil sa fi rămas însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest moment este absolut IMPOSIBIL sa apara ori sa se produca pofte care sa fie provocate de sarcina. Posibilitatea de a se forma o sarcina in situatia descrisa in intrebarea ta, poate sa devina posibila NUMAI/DOAR in situatia in care actualul ciclu menstrual a fost programat hormonal sa aiba o lungime de minim 30 de zile. Doar in acea situatie OVULATIA se produce in a 16-a zi a ciclului menstrual. Doar daca pana in prezent ciclurile tale menstruale au avut in mod repetat lungimea egala sau mai mare de 30-31 de zile, numai in acest caz se poate considera ca exista posibilitatea mai mare de 50-60% de a se fi format o sarcina in urma cu 4 zile. Existenta sau lipsa menstruatiei peste 10 zile adica in data de 11/12 Iunie, va confirma sau infirma existenta sau lipsa sarcinii. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ai cum sa ai simptome de sarcina asa repede dupa numai cateva zile. Posibil sa ti induci subconstient astfel de stari din teama de graviditate. Mai devreme de 21 de zile de la actul sexuale neprotejat nu prea ai cum sa faci un test de sarcina cu un rezultat corect/valabil. Sau analize de sange in care sa ceri expres sa depisteze prezenta hormonului beta hcg ce apare numai in caz de graviditate. Sunt ceva sanse sa fii ramas iti dai seama ca intotdeauna exista un risc fie el si nesemnificativ. Numai bine