| paulakiki a întrebat:

Hei,am facut sex cu iubitul meu,dupa ce s-o terminat a scos,si avea mult alb pe prezervativ,si era de la mine,ce credeti e orgasm? Daca da,spuneti-mi cum arata orgasmul la fete, cum se manifesta

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acea substanta alba cu aspect mucilaginos sau mai consistent cu aspect spre branzos este secretia ta vaginala care se produce din cauza excitatiei profunde si de durata din timpul actului sexual.Orgasmul este o stare aparte de natura psihica si se manifesta printr-o stare de beatitudine maxima cu pusee de frisoane si tremuraturi ce strabat intregul corp in momentul in care se atinge placerea maxima finala. Orgasmul reprezinta punctul culminant, placerea si momentul suprem de voluptate ce apare la încheierea actului sexual.

| mihai69 a răspuns:

Dacă era de la orgasm, nu mai puneai întrebarea „cum se manifestă"; așadar, răspunsul e clar și indubitabil: sigur nu e de la orgasm. E un lichid produs de glandele tale pentru a lubrifia vaginul și a ușura actul sexual.
La fete, orgasmul se manifestă foarte diferit de la o persoană la alta - un lucru au toate în comun = plăcerea maximă resimțită în acele clipe.