| Vanessika a întrebat:

Hei! Am nevoie de niste sfaturi! M-am cam îndrăgostit (rău de tot) de un coleg si nu stiu ce sa fac. Mi-e frică de o relație, dar mi-ar plăcea să mă observe mai des, nu stiu cum sa zic, sa ma bage în seamă, să observe că îl plac si sa ma placă și el poate... Mă caută doar când are nevoie de mine si nici măcar nu imi mulțumește mereu cand il ajut. Ne stim de mult, dar în trecut nu eram foarte apropiați, iar acum cred ca ma vede ca pe o prietena. Plus ca el anul trecut a plăcut altă fata si inca mai glumește cu ea.
P.S. am examen anul ăsta, am si admitere la sfârșitul iernii, trebuie sa învăț, dar efectiv nu mă pot concentra...Deci, ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Dragonu22122 a răspuns:

Buna! Eu zic sa vorbiti mai des pe site urile de socializare sa l inviti la plimbari mai des... pana o sa i spui ca il placi si atunci el probabil o sa ti raspunda cu DA dar nu sunt sigur.m in legatura cu examenul incearca sa te concentrezi mai mult pe examen. Dupa acel examen te poti gandi la el pana la sfârsitul vieti=) nu asigur ca merge tot ce am spus aici. pentru baieti e mai simplu dar si mai greu rolling on the floor in sensul ca tu placi o fata o inviti in oras dar nu stii ce simte pentru tinrrolling on the floor dar la fete e mai simplu =)

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa te marturisesti, personal fara retineri

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si ce variante ai? thinking

- sa continui asa, cand stii ca nu te poti concentra, cand el posibil sa nu se gandeasca deloc la tine si sa pierdeti oricum legatura dupa liceu, sa dai de un alt baiat si asa mai departe... iar tu sa iti faci acum griji legat de acest lucru;
- sa nu iti pese catusi de putin de ce face si sa iti vezi de treaba in continuare;
- sa vorbesti cu el mai mult, poate vede ca il placi, iar el ulterior sa iti zica daca si el te place sau nu, indiferent de ce s-ar intampla dupa, sunteti sau nu impreuna.

Asa ca alege...