| Skittles19 a întrebat:

DAU FUNDA!
Vorbeam acum cateva zile cu o prietena pe messenger si i-am povestit de TPU. Ea m-a rugat sa pun aici o intrebare pentru ea pentru ca in ultima vreme am observat ca este foarte abatuta si am afla in final de ce.
Sa va spun povestea ei:
Acum ceva vreme pur si simplu s-a indragostit de un baiat de la ea din clasa (nu e din clasa cu mine) uitandu-se in ochii lui. "Dragostea" ei a continuat cu un mare secret, iar ea a incercat sa-l uite pe baiatul respectiv, dar nu a prea reusit. A trecut un an si ei au devenit mai apropiati, adica au inceput sa vorbeasca tot mai des diverse subiecte. El a inceput sa fie mai afectuos, dar asta e genul lui. In ultima vreme a sesizat ca o mai priveste in ore si chestii de genul, dar nu crede ca o place si e distrusa. Pur si simplu simte ca nu mai poate sa tina acest secret. Eu nu stiu cum sa o ajut, adica nu mai stiu ce sa ii spun. In fiecare zi plange si sta numai cu gandul la el. Ar vrea sa ii spuna totul, dar nu are curaj de frica sa nu primeasca un "NU!" ca raspuns.
Va rog din suflet da-ti-i niste sfaturi pentru ca numai noi 2 stim cat sufera si plange pentru acei ochi pe care nu si-i poate scoate din cap.
P. S. El a mai placut-o, dar ea l-a refuzat pentru ca atunci nu era indragostita de el.
Astept raspunsurile voastre.
Pa, pa!

2 răspunsuri:
| GirlCrow a răspuns:

Daca lui i-a mai placut de ea,cine stie, poate si acum o place, daca ea dupa un timp atat de lung nu a reusit sa "il uite" lui i-ar fi asa usor? mmm.nu prea cred sa-i fi fost asa usor sa "o uite"...asi zice sa ii spuna ca ii place de el, pentru ca daca tine in ea sufera si daca va primi un raspuns gen"NU" tot va suferi insa, poate nu pentru mult timp si v-a sti mai exact daca poate fi cu el sau nu.

| Alexutsa4u a răspuns:

Eu zic sa il intrebe pur si simplu ce simte cu adevarat pentru ea! si sa ii spuna si ea ce simte pentru el!