| mispis a întrebat:

Hei.Am o intrebare cam stupida... dar asta e, imi incerc norocul:
Anul trecut, in seara de revelion, mi-am facut o promisiunebig grinaca la anul, pe vremea asta, nu voi face revelionul cu mai multi prieteni/amici cu care sa pot iesi in oras la plimbare etc, ma voi...sinucide.Problema e ca nu am prieteni din oras cu mine(aici ma refer la fete). Am dar sunt la tarasad sau in alt oras. Si ma simt asa de nasol cand ii vad pe altii pe strada ca merg in oras cu prietenii, se distreaza iar eu stau ca proasta in casa si plangstraight face. Sunt invidioasa pe ei dar nu in sens rau, sa nu se inteleaga gresit.Chiar nu stiu ce sa mai fac.Singuratatea ma omoara zilnic...si singura solutie e asta.Nu vad ce rost are sa mai traiesc si sa vad cum viata trece pe langa mine. Prieteni din clasa nu imi pot face din diferite motive, asa ca este exclusa varianta asta.Si chiar nu-mi doresc sa mor dar nu vad nici o solutie.
PS:Nu sunt emo poate chiar daca asa reiese din ce am scris.
Si sper sa nu ma judecati prea aspru pentru "ideea" mea.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cOnTexT a răspuns:

Veche intrebarea dar cum sa nu raspund?

Nu fi ridicola, sinuciderea nu e o solutie... nu trebuie sa fugi de probleme in viata mai bine le iei pe rand, pentru ca daca fugi te ajung toate cand esti la pamant si te lovesc happy!

Eu nu inteleg ce legatura are cum a zis razvan97 - se si explica are 13 aniwinking ce conteaza cum arata? ce daca era mai urata trebuia sa se sinucida, hai mai bine lasane frate! si restul(cativa) vreti doar sa faceti si voi o "combinatie" din problema ei! Ultimul anonim, tu crezi ca esti mai special prin felul cum ai raspuns, in loc sa ajuti provoci mai mult durere!? Hai mai bine du-te acasawinking! ca pana la urma noi o sa iti dam pensia bai marlanule
Bafta. si multumim pentru increderea care o ai in noi pentru ca ne-ai pus intrebarea asta, nu e ridicola de loc!

| Delire a răspuns:

Nu trebuie sa fugi de probleme nu e o solutie! dar de craciun exista si o vacanta nu?smug te poti duce la tara si sa fii cu prietenele tale! sa te sinucizi, crede*ma nu e DELOC o solutie! viata e frumoasahappy cu bune cu rele

Răspuns utilizator avertizat
| Doddel a răspuns:

OF, nu merita sa te sinucizi, mai cauta o prietena sau un prieten pana atunci, mai ai timp, cine stie poate gasesti chiar aici.
Hai ai grija de tine.

| Doddel a răspuns:

Ps: si nu e o intrebare stupida, pacat ca esti din Iasi.

| mispis explică:

Aaa, si poate s-a inteles gresit:nu am promis ca, daca revelionul nu il voi face cu multi prieteni, ma voi sinucide, ci daca pana de revelionul asta nu-mi voi face macar o prietena cu care sa pot iesi etc, ma voi...phbbbbt.

| Extasy a răspuns:

Baga id meu, ciocovanilata. poate vrei sa vb.sau cine stie poate suntem din acelasi orashappy

| razvanx3 a răspuns:

Daca te-ai sinucide ai face cea mai mare prostie din lume.Eu cred ca viata trebuie traita si cu bune si cu rele. Arti bine tot nu inteleg dc vrei sa te sinucizi eu iti recomand sa nu o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce oraș ești?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau un singur sfat, daca vrei sa iti faci prieteni trebuie in primul rand sa iesi din casa. din cate am citit mai sus tu stai cam mult in casa si plangi. du-te si tu prin ceva club sau discoteca sau bar... din astea, nu o sa gasesti alesul inimii in mediul ala dar macar o sa iti faci prieteniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generatie de 2 lei happy