| inimioaradeciocolata a întrebat:

Hei am o intrebare! Prietenei mele, iubitul ei i`a bagat doua dgete in vagin, ea spune ca a fost dureros si ca nu a curs sange.Acum cand eram la ea si-a bagat doua degete si a durut`o, iar nu a curs sange...mai este virgina sau nu?

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand citesc postari ca a ta,imi vine sa ma duc naibii in munti si sa ma inchid intr-o scorbura sa nu mai vad oameni toata viata mea!
Cum,mai,puteti impinge curiozitatea pana acolo sa va nenorociti singure?
Va bagati toate tampeniile pe unde nici nu-i trece omului prin cap,si peste cativa ani,intrebati ingrozite "m-am dezvirginat din greseala,ce sa-i spun iubitului,mamei,medicului!"
Pai,nu e din greseala,e din curiozitate bolnava,un himen nu e un ciorap de matase,sa-ti bagi degetele in el si nu-ti pasa ca se rupe,iei altul,nu conteaza!
Lucrurile sunt foarte simple,virgina esti pana nu mai esti,indiferent daca te dezvirginezi singura,sau cu ajutorul unui baiat!
Da,un himen poate fi rupt intr-adevar accidental,la sport,cu bicicleta,dintr-o cazatura nefericita,dar ca sa actionezi singura impotriva ta,e o dovada de mare prostie.
Orice virgina poate deveni femeie,dar nici o femeie nu poate redeveni virgina si nu te gandi repede la operatiile de himenoplastie,adevarul il stii,virgina nu vei mai fi niciodata!
Pierderea virginitatii unei fete ar trebui sa fie un moment frumos de care sa-si aminteasca cu drag,toata viata ei,nu doua degete bagate prosteste in vagin!
Despre microbi nici nu vreau sa mai vorbesc,degetele si unghiile sunt cei mai mari purtatori de microbi,cine stie ce mai puteti pati,fara sa va treaca macar prin cap!
Prietena ta continua sa fie virgina,pentru ca nu a avut nici un contact sexual,dar sa nu se astepte sa-i prea curga vreo picatura de sange,asa sa-i spui!
Nu stiu cati ani aveti, dar decat sa va bagati degetele alea unde le bagati, mai bine v-ati domoli curiozitatea sorbind cartea, impodobindu-va creierul, nu corpul!

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

laughing Grava situatie si tot odata ciudata... macar tinea intrebarea pentru ea...

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

Mai bine ca a intrebat, poate invata ceva.

| Rebecca009 a răspuns (pentru greece12):

Ce stii tu, tu esti din generatia "Iti arunc batista de la balcon, tu pastreaz-o 10 ani, ca peste 10 ani sa iti stergi lacrimile cu ea, cand iti spun sa mai astepti inca 10 ani pana cobor, ca nu sunt pregatita" laughing

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Invata copii astia la pulivar... cate am citit azi m-a luat durerea de cap!

| greece12 a răspuns (pentru Rebecca009):

Ma bucur ca stii tu,dar modul in care o faci e lipsit de respect si educatie, regret ca nu putem rade impreuna ca de o gluma buna!
Cand vei acea copiii tai si vei vedea prin ce drama trec fara sa-i poti intelege, desi ai vrea, imi vei da dreptate.
In rest, nimic nou sub soare, incapem cu totii chiar daca uneori ne mai calcam si pe bataturi!happy

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

Avem puncte comune, recunosclaughing
Poate am eu prea multa rabdare!

| Rebecca009 a răspuns (pentru greece12):

O iei prea personal...happy

| greece12 a răspuns (pentru Rebecca009):

Poate,dar asa sunt eu, plina de defecte!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Sangele nu curge intotdeauna la toate femeile, si curge doar cand himenul se rupe de tot, sau se rupe putin din el... sau e atins facand forta. Normal ca este virgina. Cu doua degete nu poti dezvirgina. Sau 3-4, sau penisul. Iar nu toate femeile se nasc cu himen, si sunt femei care au himenul elastic (ele fac gimnastica, etc.).

| anonim_4396 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Antoanetoooooooo, esti prost informata, se poate deflora si cu un singur deget, depinde de boul care-l introduce

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Probabil vorbesti in numele tau si treaba cu prietena e ceva fictiv, daca nu, asta fac acum copii cand se intalnesc? Nu se mai merge la film, in parc, la suc se baga degete in p****?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaaaaaii, o arhiducesa a frantei sa zica asa ceva? pe deasupra si moarte, ai vrea tu nu stiu ce litere de tipar ai scirs acolo dar nu ti-ai pus intrebarea daca eu stau mai, adica cum? una doua hai S T F U? eeee pre e destrabalare in tara asta mai bine ma duc inapoi unde m-a nascut matusi-mea

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol. Nu stiu de ce comentezi la ce am spus, pentru ca nu ma refeream ca prietenul ei sa ii bage un deget ca un monstru. Asa ca te rog, pa happy Nu am nimic cu tine, doar ti-am spus sa taci, pentru ca nu ai inteles raspunsul meu.

| benga94 a răspuns:

In primul rind iubitul ei mai ales daca stia ca e virgina putea sa bage un singur deget nu amindoua o data ca e logic ca o doare, daca lea bagat si ea din nou si nu a curs nimic nu mai e fata mare, nu toate femeile au himenul la fel, la unele curg singe la altele nu curge nimic, ce e drept ca acele femei care nu le curge singe sunt mai rare cazuri dar sunt., spune-i sa schimbe prietenul ca e taran rau.

| inimioaradeciocolata explică:

Eu am 16 ani, iar ea are aparoape 17 happy, multumesc!

| MeBubu a răspuns:

glumesti nu?laughing fata tu iti pierzi virginitatea la un contact sexual, sau daca esti cu capu' si introduci altceva, banane castraveti si ce legume si fructe mai vrei tu.dar totusi nu va mai bagati degetele laughing