| alex3065 a întrebat:

Hei. Am o întrebare puțin mai ciudată, în fine, sper să mă ajutați. Deci, in seara asta când eram in autobuz spre casa, un băiat foarte drăguț s-a asezat langa mine. Am observat că avem aceleași preferințe muzicale(m-am uitat in telefonul lui si am văzut ce asculta, nu mă judecați). Faza e ca nu stiu unde sta si nici cum il cheamă, stiu doar ca a coborât dupa stația mea. Asta e prima data cand il vad. Stiu, ar fi trebuit sa vorbesc cu el, dar eram așa agitată si mă gândeam că o să o dau in bara. Help?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Tot ce poți spera e că îl vei mai întâlni vreodată și atunci i-ați inima în piept și bagă-te în seamă căci poate va fi ultima oară când îl vezi. Eu de exemplu dacă era cazul unei fete nu m-aș fi băgat în seamă pentru că sunt timid și pentru că sunt destui disperați care sigur o fac și m-ar fi considerat doar un altul. Oamenii tind să judece anumite lucruri și poți spera că nu o va face asta dacă îți inspiră încredere. Eu văzusem de mai multe ori o fată și până la urmă m-am băgat un pic în vorbă, a fost singura dată în viață când am făcut-o față de o străină și mi s-a părut și ea puțin timidă și clar era rece deci am zis că nu are rost să o mai fac sau să îi las ceva de contact deși poate trebuia. Întâmplarea a fost la mare și de aceea era ultima șansă să mai țin legătura cu ea.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ar fi trebuit sa vorbesti cu el, era chiar urat.
Daca baiatul ala te placea, vorbea el cu tine!
Poate o s ava mai intalniti... si asteapta ca el sa faca primul pas, nu-l agata tu, ca pari disperata si s-ar putea sa te trimita la plimbare!

| MidnightR a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu, nu ar fi trebuit sa vorbesti cu ea, era chiar urat.
Daca fata aia te placea, vorbea ea cu tine!
Poate o s ava mai intalniti... si asteapta ca ea sa faca primul pas, nu o agata tu, ca pari disperat si s-ar putea sa te trimita la plimbare!
Atata timp ca baiatul ala nu vreun don juan, ce ai spus tu se poate aplica in ambele situatii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Era atat de simplu sa-l intrebi ce gen de muzica sau ce piesa asculta, sau sa-i spui : se pare ca avem gusturi muzicale comune, ceea ce asculti este melodia mea preferata. Incearca data viitoare sa nu te mai "agiti", sa fii cat se poate de calma. Succes!

| alex3065 explică (pentru corbulalbrosu):

Stiu, ar fi fost mult mai usor sa fac asta. Sa speram ca ne mai întâlnim

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca te-ai uitat la el in telefon sa vezi ce muzica asculta este un lucru urat din partea ta.

| alex3065 explică (pentru Emilian65):

Nu m-am uitat intenționat, pur si simplu mi-a atras atentia fiindcă am văzut logo-ul trupei. Vreun sfat?

Răspuns utilizator avertizat
| HanuIonut a răspuns:

Cati ani ai?

| alex3065 explică (pentru HanuIonut):

Fac 16 in cateva luni. Are vreo importanta?