| Andreea202 a întrebat:

Hei! Am o mare măcinare care ma apasă. Miercuri mi-am început viața sexuala protejat. După primul act mi-a curs sânge iar zilele următoare o secreție maro. Sâmbăta trebuia sa vina menstruația și nu a venit. Am dureri ușoare de burta, sâni puțin umflați și puțin dureroși. Credeți că o să apară sau are treaba cu dezvirginarea?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cu cat te stresezi mai mult, cu atat mai rau iti faci. Stresul face rau sanatatii. Ti-am recomandat sa te relaxezi, sa nu iti faci griji. O menstruatie poate intarzia intre 3-5 zile sau sa vina mai repede. Nu are nici o treaba dezvirginarea! Daca nu esti atat de sigura si nelinistita, recomand o vizita la medicul ginecolog pentru o consultatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt niste dereglari hormonale datorita dezvirginarii, din cauza aceasta ciclul intîrzîie, doar nu crezi ca esti insarcinată? Ce varsta ai?

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca mu ai mai face sex deloc pana la casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Dezvirginarea nu produce intarzierea ciclului menstrual, decat daca apare vreo sarcina, dar nu este cazul la tine, pentru ca a fost cu doar 4 zile in urma.
Cel mai probabil este vorba de un ciclu de tip neregulat, care nu vine lunar, fix la acelasi numar de zile.
In acest caz, este recomandat ca sexul sa se faca, numai protejat de prezervativ.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are treabă.

| gogugogugogu a răspuns:

O sa apara.