| MyChemicalRomance a întrebat:

Hei, am o mare problema. Aseara eram la fantana cu cele 2 prietene ale mele, una locuieste peste drum de fantana. Trebuia sail astept pe prietenul meu iar una dintre prietene pe al ei, cealalta stad acolo cu noi. Au venit, am vb...si dintr-o data am auzit ca o cheama acasa pe cea fara prieten, dar nu intr-un mod frumos, ci injurando ca e nesimtita si ca ea sta seara pe la poarta sa se intalneasca cu baieti si din astea. A certat-o rau de tot sad. Ea i-a zis mamei iei ca a stat doar cu mine sa ma intalnesc cu pr meu, si maicasa a zis asa "Daca ea are prieten as se intalneasca cu el la ea la poarta, nu la mine, nu mai are ce cauta aici"crying Imi este frica ca o sa o pierd ca prietena( este cea mai buna prietena a mea) Aseara am vb si eu cu mami si i-am zis toata povestea (stia ca am pr dar nu ca ma intalnesc seara cu el)a zis ca merge cu mine azi la maicasa ca sa ii spunem povestea si cum s-a intamplat. Credeti ca o sa imi pierd prietena din cauza mamei ei? cryingcrying
Ce ati face in locul meu?
Funda si voturi :*

Răspuns Câştigător
| Barbiiie95 a răspuns:

Nu cred ca mama ei v-a strica relatia de prietenie dintre voi, era putin nervoasa si de asta.Eu zic sa te linistesti si sa nu te duci cu mama ta sa ii explici ca nici n-ai ce sa-i explici. Daca prietena ta tine la tine nu va lasa nimic sa strice prietenia dintre voi.Multa bafta. Funda?

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

E bine ce vrei sa faci cu mama ta sunt sigura ca nu o sa o pierzi:*.

| Elysssa a răspuns:

Asa sunt unele mame, mai incuiate, nu stiu sa inteleaga anumite lucruri.Sa-ti injuri propriul copil e lipsa de bun simt,nu asa se educa un copil! Dar cati ani aveti? Are si asta o anumita importanta, dar totusi nu trebuia sa o injure, ci cu vorba buna.Stai linitsita, mai ales daca spui ca ai vorbit cu mama ta.Mergeti impreuna si vorbiti cu mama fetei, daca o sa stea de vorba cu voi si explicati-i care este treaba, poate o sa inteleaga ca nu e bine ceea ce face.Prietena ta,nu are de ce sa renunte la prietenia dintre voi, doar pentru ca asa vrea mama ei, asta daca intr-adevar iti este prietena! Succes si sper sa fie bine!winking

| DracusorImpielitat a răspuns:

Asa m-a certat si tata cand stateam pe mess pana la ora 11, dar nu m-a facut nesimtita, mi-a zis doar ca stau cu ochii in calculator pana am sa port ochelari, si i-am zis prietenei mele ca ies si ea s-a suparat, dar putin, dar asta nu inseamna ca tata mi-a interzis sa mai vb cu ea.
ce vreau sa zic e ca nu trebuie' sa iti fie teama ca relatzia voastra de prietenie sar destrama din cauza mamei ei, pentru ca parintii vor numai binele copilului, deci nu inseamna ca ea va sta in calea fericirii ficei ei.

| Lluuminitaa a răspuns:

Nu cred ca se va intampla ceva rau mai ales daca vine mama ta si vorbeste cu mama ei. eu cred ca veti ramane prietene deoarece asa se intampla la varsta noastra nu prea tinem cont de parinti cand e vorba de prieteni tongue si oricum si parintii stiu ca nu ne pot interzice prietenii ca tot cum vrem noi facem si daca nu se poate altfel ii spui ca iti vei tine prietena separata de iubit si ca te vei intalnii cu el in alta parte. bafta! happy

| Sheisshe a răspuns:

Imi dai 8id`u tau prin mesaj? Si eu cred ca o sa imi pier pr buna din acuza mamei si poate te pot ajutasadhappy