| EuSiPunct a întrebat:

Deci. povestea mea este cam lungabig grinbig grin.am o prietena (cea mai buna) care ea ma are pe mine si pe inca una ca cele mai bune prietene. dar prblma este ca eu nu o sufar pe fata aceea, si azi am fost la mall si prietena mea Betty m-a sunat sa ma duc cu ea pana la maicasa la servici si nu am putut deoarece eram in mall si a sunat-o pe aia Ioana o cheama sa mearga cu ea dar eu cand am vorbit cu Betty la telefon i-am spus asa la vrajeala " te-a lasat Ioana de m-ai sunat pe mine?" si acum seara m-a sunat Ioana sa-mi spuna ca dc am spus eu asa si sa-mi tina moarala. si nu stiu cum am ajuns la subiectul cu cine iesim afara si Ioana mi-a spus ca m-a vazut cu una Maria stand. si nu este adevarat. si i-am spus la telefon " cand m-ai vazut tu fa cu aia afara" (fiind foarte nervoasa) si i-am inchis telefonul si eu cred ca Betty (prietena mea) s-a suparat ca m-am certat iar cu Ioana ...ca mereu ne certam. nu stiu ce sa faq dar nu as vrea sa vb cu Betty sau cu Ioana despre asta straight facestraight face (cel mai bun raspuns fundita!)

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu Betty. Spune`i tot ce ai pe inima. :]
Daca iti este prietena o sa inteleaga, daca nu, nu merita sa te mai gandesti oh go on
Apoi sa va duceti amandoua sa discutati cu Ioana :]
Pare o fata cam complicata xD Dar gandeste`te:
Daca Betty a ajuns sa o considere cea mai buna prietena
nu este chiar atat de rea, si daca ai ceva in comun cu Betty,
s`ar putea sa ai si cu ea. happy
Incearca sa o cunosti mai bine. ^^
Nu trebuie sa va "certati" pe Betty. Incercati sa fiti toate 3 prietene big grin

Succes :*

2 răspunsuri:
| LolNope a răspuns:

Eu zic sa-i spui uneia ca nu o agreezi pe cealalta.
Nu este bine sa ai o prietenie falsa,te roade pe dinauntru,asa-i?
Tu sun-o pe Betty si zi-i ca ceea ce ai zis ai spus in gluma,ca nu ai vorbit serios.
Acum,daca ea e suparata,mi e pare si normal,dar explica-i ca tu nu ai stat cu Maria.
Daca iti este prietena adevarata,aceasta fata va intelege ca spui adevarul,iar daca nu,nu-ti merita prietenia.
Nu-ti fa griji,exista si alti oameni pe lume,sunt atatia acolo,afara, care abia asteapta sa fie prieteni cu tine si poate chiar o merita.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa.

| JustDeedee a răspuns:

Normal ar trebui sa vorbesti cu aman2 sau cel putin cu Betty si sa-i spui ca nu te impaci prea bine cu Ioana, siiiii nici nu cred ca a facut bine ca te-a luat la rost cu cine ai iesit afara. In primul' rand ai voie sa mergi cu cine vrei, chiar daca nu-i spui prietenei tale si-n al doilea rand Betty daca iti este cea mai buna prietena ar trebui sa te inteleaga happy
Si eu am fost pusa in situatia asta si mi-am dat seama ca de fapt nu ma intelegea deloc laughing. P.S.: Nu o cunosc pe prietena ta, probabil e mai buna ca si " a mea " laughing