| LycOS a întrebat:

Hei, am o problema de 2 ani sunt cu un baiat...Ne iubim chiar daca ne certam cam des, vina mea in mare parte. Dar de ceva timp am aflat ca un coleg de clasa ma place de ceva timp.eu il placeam cand eram in a 6 a si el la fel... Dar nu stiu ce sa fac.Pe cine sa aleg.problema e ca colegu va pleca din tara. A fost cineva intr-o situatie ca a mea? Ce a facut? Multumeschappy

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Zici ca va iubiti dar iti fug ochii dupa coleg...hai sa fim seriosi, esti doar o mucoasa de 14 ani maxim care se crede intr-o relatie serioasa!

| Libelle a răspuns:

Situatia ta nici nu exista de fapt. e doar o aiureala.cum zici ca il iubesti pe prietenul tau cu care stai de 2 ani si ite bate gandul la ala de esti colega cu el dintra sasea., care pe naibii, mai si pleaca din tara.
stai fata cuminte acolo langa prietenu tau nu tte mai uita dupa stele.
si-asa mai mult de clasa a 8a nu esti.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Scuza-ma ca iti zic dar esti chiar proasta!
@thereforyou are dreptate.
nu ii meriti pe niciunul dintre ei.

| thereforyou a răspuns:

Gandesti ca o cu*va. Cum pl. m zici ca il iubesti pe ala cu care ai stat 2 ani daca tie iti trece prin cap sa ramai cu altu? Ori esti prea mica si esti proasta ori esti o cu*va.

| Sophie_6140 a răspuns:

Pai nu stiu ce rost ar avea sa renunti la prietenul tau dupa o relatie de 2 ani in favoarea unuia care pleaca in scurt timp din tara, deci relatia noua n-ar avea niciun viitor. Dar daca te gandesti sa renunti la el dupa atata timp, probabil nici n-ar mai trebui sa fiti impreuna happy

| BrokenHeart_6588 a răspuns:

Nu eu nu am fost... dar daca as fi in locul tau nu mi-as lasa prietenul si plus de asta colegul tau va pleca din tara.deci nu merita happy
vezi tu ce faci, mai tine-ma la curenthee hee:* ai grija de tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare doar ca colegul meu nu trebuia sa plecehee hee eram cu un tip de 2 ani si ne certam ff mult si f des din orice.si pana la urma am ramas cu colegul meu cu care sunt acum si avem 4 luni impreuna si sunt foarte fericita langa el, mai avem un an si terminam liceu si chiar ne dorim sa ramanem impreuna. dar daca zici ca pleaca nu merita sa iti lasi prietenu, pentru ca certurile pot trece daca depuneti un efort amandoi! daca zici ca il iubesti nu merita sa renunti, din cauza certurilor in situatia mea s-a cam dus iubireasad si poate de aia am vrut sa incerc altceva, si nu regret nicio clipa alegerea mea! bafta si ai grija ce faci >big grin