| ThinkDifferent a întrebat:

Hei! Am observat ca nu prea stiu sa vorbesc cu fetele, adica mereu cand ies in oras si mai sunt si fete as vrea sa vorbesc mai multe dar nu imi vin idei in minte si e foarte naspa. Dupa te vor crede toate ca esti un fatalau.
Cum scapi mai repede de timiditatea asta?

4 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Nu ești fătălău, de blochezi doar, iar ca să răspund la întrebare, vorbești cu un psiholog, nu e o chestie gravă dacă faci asta, ai o problemă, și e okay dacă apelezi la un specialist în cazuri de genul.

| DroIja a răspuns:

Fă-ți o listă cu subiecte de discuție și scoate-o de fiecare dată, bifând cu un pix pe parcurs ce epuizați subiectele.

O altă modalitate e să-ți faci o prezentare power point și să parcurgeți împreună slide după slide. Chart-urile sunt cheia unei prezentări bune!

| ValentinGeorge a răspuns:

Cum adica vor crede toate ca esti un fatalau? dintr-o data daca iesi cu 1-2-10 o sa stie tot orasul cum esti tu? daca nu practici si dai gres, nu ai cum sa reusesti. este imposibil sa iti iasa toate chestiile bine din prima, mai ales aici. de ce iti e frica sa dai gres? cine nu iti apreciaza curajul si sa te vada pe tine ca persoana nu iti merita timpul oricum.
daca vrei ai subiecte trebuie sa faci exact opusul. nu te mai gandii la nimic. nu trebuie sa apui mereu ceva. deschide gura doar daca ce ai de zis e mai bun decat linistea. conversatiile vin de la sine. are o atractie aparte sa te uiti la cineva care sta la masa cu tine si sa ii zambesti. nu te mai astepta sa ai replicile perfecte si sa fii babatul perfect, cei mai buni improvizeaza si se simt bine, pana la urma viata e frumoasa cu toate momentele ei, si de rusine, si momentele penibile, etc.

| XxAdolescenta69xX a răspuns:

Cauta un specialist