| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am nevoie de un sfat sau ceva. Probabil veti rade de mine, dar sufar.
Am 28 de ani si nu am realizat nimic in viata, am avut 3 iubite in toata viata mea pana acum, de lucrat lucrez si am un salariu minim pe economie. Eram in pragul nuntii cu o fata si era cat e ce sa ma casatoresc si fata m-a parasit, dupa ce am amanat nunta de 2 ori. Trece viata pe langa mine si eu nu imi pot gasi o iubita sa ma pot casatori, toti prietenii mei au iubite, unii dintre ei sunt casatoriti, dar nu stiu care ar fi problema, pentru ca eu imi caut iubita dar fetele fug de mine la propriu, am incercat sa dau cerere de prietenie la fete pe Facebook si doar o fata mi-a acceptat cererea, cu care am vorbit cateva zile, dar mai apoi i-a fost blocat contul de Facebook si nu am mai reusit sa vorbesc cu ea.
Am cazut asa intr-o depresie din cauza asta si imi tot apar in minte chestii de genul "Daca ai avut ocazia sa te casatoresti si nu ai reusit nu mai esti pentru asta". Parca sunt asa dezamagit si de mine.
Pe langa la locul de munca mai am acolo cativa indivizi care ma iau la misto mereu si nu stiu cum sa reactionez. Parca as vrea asa sa ma insingurez, sa ma izolez de toata lumea. Am cativa prieteni cu care mai ies in oras si in rest am o viata banala. De curand m-am inscris intr-o asociatie de tineri cu care ma inteleg bine, dar tot am asa un sentiment de nesiguranta si neincredere in mine. Cu stima de sine stau prost, nu am asa ceva, mereu gandesc despre mine ca sunt un ratat. Cand fac sport ma simt ok, pentru ca acolo antrenorul ma incurajeaza mereu. Acum tot ce imi doresc e sa imi recapat increderea in mine si sa imi pot gasi si eu o iubita, altii se casatoresc la varsta asta, eu sunt evitat de fete. Nu cersesc mila nimanui, doar am nevoie de niste sfaturi, pentru ca nu stiu ce sa mai fac...

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa gasesti femeie prin recomandare altfel dai de altele care o sa te evite.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu se stie cand-, unde- si cum o vei cunoaste perechea ta.
Trebuie doar sa umblii in mai multe locuri, preferabil in locurile tale preferate, de hobby-ul tau. In acele locuri fii mai atent la fetele, care au interes asemanator cu al tau!

| SilentRain a răspuns:

28 și minimul pe economie?
Pai nu inspira a bărbat pe picioarele lui, de aia fug fete de tine ca muștele de săpun
Pune mana și lucrează la tine, la atitudinea ta, la cariera ta, la aspectul tau
Ai timp sa faci copii și omul potrivit nu în grabă

| haileewatson a răspuns:

Ai nevoie de ajutorul unui terapeut si sigur o sa treci peste etapa asta.

| anonimuIl a răspuns:

Ai uitat să scrii ceva foarte important la 28 de ani - unde locuiești acum?
Dacă ai salariul minim și stai la părinți într-o cameră ce crezi tu că poate VEDEA una la tine ca să se mărite cu tine și să își facă viitorul cu tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un scenariu clasic, tras la indigo cu al altora.

| Danny28 a răspuns:

Tipa de pe Facebook de care zici, ți-a dat ea block, nu că i-a fost blocat contul. Dacă totuși chiar i-a fost blocat contul, deși mă îndoiesc, și-ar fi făcut altul și ar fi vorbit în continuare cu tine dacă îi păsa de persoana ta.

| Daz01 a răspuns:

Lucreză la stima de sine. Este normal ca la 28 de ani să nu ai un salariu așa mare, mai ales într-o țară ca a noastră. Caută să-ți dezvolți aptitudinile sau să dobândești altele pentru a-ți găsi un nou job. Problema cu fetele cred că vine din simplul fapt că ținești anumite fete care nu sunt pentru tine și normal că te resping. Lucreză cu tine și lucrurile or să se așeze. Succes.

| AraZeL a răspuns:

Nimic pierdut, si eu am 28, dar fata de tine, eu n-am avut nicio iubita. Viata nu consta in a te casatori, poti trai si singur.