| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o poveste mai trista putin si am nevoie de un sfat.

Incep mai pe scurt.

Sunt baiat, 17 ani la fel ca si prietena mea cu care aveam un an jumate.A ajuns ea la concluzia ca nu are timp de o relatie si ca are nevoie de timp pentru scoala si proiecte asa ca a renuntat fara nicio parere de rau la mine.Acum,eu stau si ma gandesc mereu la ea,chiar sufar,si tot incerc sa mi-o reapropii.ea ma blocheaza in tot ce fac. Nu imi raspunde la telefon,la mesaje,sau pe fb,in schimb sta si da commenturi aiurea cu prietenele ei.

Avem un prieten comun cu care am vorbit recent si care mi-a zis ca ea i-a zis ca a inceput sa vorbeasca cu unul si ala o tot invita in oras si ea ar vrea. Imi venea sa ma rup in doua, nu stiu ce sa fac. Chiar am pus suflet in relatia asta si nu vreau sa se ajunga la bataia asta de joc.

Asta as uri cel mai mult, sa o vad cu altul, sa faca ce facea cu mine cu altul, nu stiu.

Ce sa fac? Orice sfat sincer e binevenit

Răspuns Câştigător
| Corynna13 a răspuns:

Tocmai prin faptul ca s-a despartit de tine ea si-a batut joc. Se vede ca tii foarte mult la ea.
Dar crezi ca se merita sa lupti pentru cineva care te-a lasat fara nici un regret? Si mai ales ca acum a mai intrat unul in peisaj. Nu stiu ce sa iti spun, tie iti e greu sa treci mai departe, insa dupa parerea mea esti nevoit sa inchei aici totul pentru ca ea din cate se pare a incheiat de mult. Imi pare rau pentru tine, sper sa treci cat mai repede peste happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ce dracului esti asa de mamaligos.Te comporti ca un pusti de 14 ani.In cel mai rau caz,fa-ti poate un proces de constiinta si vezi daca tu esti cel vinovat (nu i-ai dat ce a "vrut" sau cat a vrut, ai fost prea finut (ca prea brutal, dupa cum te smiorcai, nu cred)), sau pur si simplu ea vrea sa schimbe "decorul". Daca pui la suflet de pe acum astfel de situatii o sa imbatranesti repede.Capul sus si pe cai la alte cuceriri. Fete sunt garla, mai multe decat baietii.

| SunnyDay88 a răspuns:

Mo! ti am mai raspuns o data la intrebarea asta aseara.

| e7d7n7 a răspuns:

Ce să faci, exact ce face un bărbat, trece mai departe! E clar că aia şi-a găsit pe altu. Tu de ce n-ai face acelaşi lucru?

| UngUrU777 a răspuns:

Frate chestia asta a fost o scuza banala pentru ea ca sa nu iti dea alte explicati ca va dedpartiti! Sufeti degeaba

| ByeBye a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, Incearca sa vorbesti cu parintii ei, Sau cere sfatul parintilor tai. Poate ea s-a saturat de tine sau nu ii mai place... Treaba ei. Nu te intrista e plina balta happy