| TeeaBaang a întrebat:

Hei! Am si eu o problema..."Prietena" mea m-a tradat de multe ori. Nu ne-am certat din cauza mamei si bunicii ei care baga "strambe" sa o scuz, iar eu cum sunt mai mica decat cele doua nu ma pot impotrivii sau injura cu ele. Toate ca toate, le-am trecut cu vederea. Dar am si eu o limita, si astazi a fost atinsa. Am parola de facebook a prietenei. Intamplator am intrat pe contul ei, sa vad cu cine mai socializeaza. Am dat peste o fata. Conversatia prietenei cu ea era cam asa : prietena mea avea un nou iubit si avea ceva probleme cu el, fata aceea ii dadea sfaturi. Conversatia a avut loc acum 3 ore. Mentionez ca prietena mea mi-a dat parola ei de facebook, nu am luat-o eu. Ce ma deranjeaza pe mine este faptul ca nu mi-a spus si mie de acest noi iubit. Ce am eu? O intreb mereu daca are secrete fata de mine si ea imi raspunde "nuuu cum sa am? tocmai fata de tine?". Vreau sa ii spun ce am citit. Cum sa ii spun? Help me! { scuze de categorie}

Răspuns Câştigător
| Gabriel_Catalin_1998 a răspuns:

Spune-i simplu: " Ti-am citit asa asa asa " Si daca intreaba " De ce ai intrat pe cont-ul meu? " Intrebi si tu: " De ce mi-ai dat parola? " dupa care ii ceri explicatii... vezi ce spune. Daca ti se pare ca a procedat bine o ierti [ dupa scuzele ei ] daca nu, ii spui sa-si caute o alta prietena. Daca vrei sa ii raspunzi cu aceeasi moneda iti faci si tu o prietena si mai buna. Funda?

7 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Daca cauti, gasesti! Eu zic sa nu-i zici nimic. daca n-a vrut sa-ti zica, are un motiv.Iar daca tu te consideri ¨mai buna prietena¨ decat ea, accepta-i deciziile!

| VadTot a răspuns:

Tu ce esti fata sau baiat?

scuza ma esti lezbi?

| TeeaBaang explică (pentru VadTot):

Prietena mea, cea mai buna prietena. Daca eram intr-o relatie cu ea spuneam "iubita" raised eyebrows Nu sunt lesby.

| VadTot a răspuns (pentru TeeaBaang):

Pai cred ca nu ar mai trebui sa o consideri cea mai buna prietena~~ok? scuze de confuzie..Eu cred ca doar esti un pic. Geloasa" ok?

| TeeaBaang explică (pentru VadTot):

Ok. Nu-i bai, doar ca m-am enervat un pic laughing Credeam ca faci niste glume proaste! happy Mersi de raspuns!

| Messyhair a răspuns:

1. Nu e frumos sa intri pe pagina ei PERSONALA de facebook. E ca un jurnal modern, ca sa zic asa. Tie ti-ar placea ca sa-ti "violeze" intimitatea?

2.Eu zic totusi sa-i zici ce ai citit acum, ca sa nu fie prea tarziu. Poate mai incolo va intinde coarda si-ti va face lucruri mai oribile. Intreab-o sincer daca vrea sau nu sa mai fiti prietene. Daca zice ca DA, roag-o sa nu-ti mai ascunda lucruri si spune-i ca poate sa aiba incredere in tine. Daca zice NU, atunci spune-i "Pa" si atat. Prietene gasesti pe toate drumurile, nu este o pierdere.

| neutrino a răspuns:

Asa se intampla daca te bagi unde nu-ti fierbe oala.