| LORYLoreley a întrebat:

Am facut o prostie :
Am vorbit cu o prietena pe facebook si am reusit sa iau parola de la ea.
O alta prietena a aflat si m-a pacalit ca sa-i dau parola. I-am dat-o si... dupa aia m-am certat cu ea.
Acum ea i-a schimbat parola prietenei pe facebook si da vina pe mine deoarece acea prietena care mi-a dat parola mi-o spusese numai mie.
Acum eu am picat la mijloc.
Acum ii stiu numai emai-ul ecelei prietene care mi-a dat parola. Si vreau pana sa intre ea pe facebook sa-i schimb parola cum era prima oara ca sa nu dea vina pe mine.
Cum sa fac sa aflu parola cea noua?

7 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Nu o poti afla, doar daca prietena ta, iti da si parola de la messenger.
Te poti conecta prin parola de messenger pe facebook si altfel ii resetezi parola, si ii spui ca tu ai schimbat-o.

| LORYLoreley explică (pentru fuzzer):

Dar nu mai pot ca ii s-a blocat pentru. 12 ore mailul.

| fuzzer a răspuns (pentru LORYLoreley):

Altceva nu poti face.

Asteapta!

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Pai, nu cred ca poti, data viitoare f mai atenta cu datele tale.
Pa.

| 0x11111051 a răspuns:

Vorbeste cu administratia site-ului. Povestestei istoria. Daca nu o sa te creada, zi sa verifice IP-urile de pe care au intrat oamenii pe cont ultimile ore, si timpul cind a fost modificata parola. O sa iti ceara niste date de profil (ca la Google):
-Data cind a fost creata (macar luna si anul)
-Cind ai intrat ultima oara de pe compiuterul tau
-...

Dar cred ca ar trebui sa vorbesti cu prietena care i-ai aflat parola ei de fb.

Cred ca asta ar trebui sa ajute.

-----

GrandXU950, web-operator.

| 0x11111051 a răspuns:

Inca ceva:
Fiindca Facebook are legaturi strinse cu Google, isi poate reseta parola, folosinduse de Contul Google, sau mai poate sa trimita un mail cu intructiunile de resetare la e-mailul de pe care si-a inreg. contul.

| ade291 a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta sa intre pe facebook si sa dea la "forgotten your password?", inainte de a se loga. Va primi un mail si un link unde poate sa isi reseteze parola.
Succes.