| Alyalexandra15 a întrebat:

Hei! Buna! Am si eu o intrebare. Sunt noua pe aici! happy Poate cuceri o fata ortodoxa un baiat pocait? Si daca da, cum ar putea? Ce gen de fete le plac?

Răspuns Câştigător
| DaW a răspuns:

Si daca sunt?laughing eu sunt penticostal si am avut iubite ortodoxe si ai mei nu au zis nimic frate se pare ca tu esti putin da foarte putin "comunist" sa zic asa adica inainte sa spui ceva informeaza-te nu stiu din ce comuna esti laughing da e grav cu tine! Si da nu zic ca nu sunt pocaiti care exagereaza fara televizor fara pc fara alea dar acum majoritatea inteleg. aia era pe vremea lu bunica. 40-90

13 răspunsuri:
| Miladincaa a răspuns:

Nu poti defini un om doar dupa religia sa, nu de putine ori religia a contat foarte putin pentru unii. poti incerca sa cauti subiecte de interes comun, sa il inviti pur si simplu la un film sau la un suc.
nu uita ca religia nu este la fel de importanta pentru toti, nu toata lumea pune la fel de mult pret pe ea si chiar daca ar pune o relatie de prietenie care in timp evolueaza nu ar avea de ce sa fie interzisa de nicio religie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intelegi prin păcăit? La ce te referi? Ce religie are băiatul?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O întrebare mai tâmpită ca asta nici că puteam să citesc!
Dacă tu crezi că poți face treabă, te înșeli!
Pa, pa.

| Alyalexandra15 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este penticostal.

| mgtow a răspuns:

Asa cum orice om o face ei la fel pot proceda, nu conteaza ce religie e atat timp cat se plac.

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Si eu am stat cu un baiat adventist laughing) pare imposibil, dar asa este! Puteti avea o relaite atata timp cat nu aveti complexe si prejudecati nici unul, nici altul. Eu cred ca le plac fetele frumoase, cu bun simt, cu care sa nu se faca de ras pe strada, fete care sunt politicoase, nu vorbesc urat, etc...

| xCatastrophe a răspuns:

Religia nu are nico treaba cu dragostea. Daca era asa, inseamna ca nicun baiat nu trebuia sa se apropie de mine fiind atee.
Lasa religia si treci la fapte!

Răspuns utilizator avertizat
| DaW a răspuns (pentru WorldAlone):

Bunicii mei din partea mamei si al tatalui sunt penticostali, famlia mea la fel, am un unchi pastor [ popa] si el e la fel ca noi "are" o biserica destul de mare 500-600 membrii, dar nu zic ca nu sunt de aia care chiar sunt comunisti daca asculti sa zic asa radio kiss/pro etc te leaga de pat si etclaughing trebuie sa vezi tu ce e bine si ce nu, asta incearca parintii mei, sa aleg eu drumul daca e bine sau nu degeaba imi spun ei pana nu incerc nu ma conving.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pocaitii nu fac sex.

| DaW a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar se ***.

| Liviu a răspuns (pentru DaW):

Tot ei aleg drumu pentru tine, doar iti dau falsa impresie ca alegi tu laughing