| EllysS_4019 a întrebat:

Hei buna cum pot sa gasesc o melodie care sa o pot pune la versurile mele care le cant?
adica eu cand niste versuri iar cand cand sa adaug si o melodie la versuri...

fundabig grin

1 răspuns:
| zdrangoi a răspuns:

Trebuie sa -ti compuna cineva o melodie care sa se potriveasca la ritmul versurilor tale.
si invers e valabil.
adica daca cineva compume o melodie versurile care vor fi scrise trebuie sa se potriveasca la ritmul melodiei.
adica despartitul in silabe sa se potriveasca cu timpii melodiei.
e cava mai complicat decat ai crezut.