| anonim_4396 a întrebat:

Hei,buna!
Sunt cu un baiat de 7 luni,totul merge perfect in relatia noastra,suntem fericiti,ne iubim stiti voi,totul roz...
Au existat intre noi anumite,gesturi,atingeri,eu i-am permis anumite lucruri, el la fel. El are 20, eu 17, niciunul din noi nu am avut relatii intime in trecut si el ar da semne ca ar vrea sa o facem iar eu intr-un fel m-as simtii pregatita sa o fac cu el pentru ca este un baiat de nota 10, dar ma gandesc si imi este frica sa nu ne despartim dupa...adica sa nu mai mearga relatia...nu stiu ce sa fac imi este teama,chiar frica as putea spune, cum a fost prima voastra experienta (stiu ca difera de la persoana la persoana, dar vreau sa-mi fac o idee doare/nu doare/curge sange/nu curge/ce trebuie sa fac?! )
In al2 lea rand, eu sincer, sunt complexata de cum arat nu sunt un fotomodel 90-60-90 iar el arata bine...chiar foarte bine sad Imi este rusine sa ma dezbrac de fata cu el sad Ce sa fac? sad

5 răspunsuri:
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Daca il iubesti si simti ca el te iubeste cu adevarat, atunci nu ezita, sunteti impreuna totusi de 7 luni, ati trecut prin bune si prin rele, va iubiti si asta conteaza cel mai mult, nu cred ca a stat 7 luni cu tine dupa care sa te lase dupa ce isi atinge scopul. Si sa nu-ti fie rusine de cum arati, totusi e iubitul tau si te acceapta asa cum esti, bafta! happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te gandesti ca in viata ta va exista doar un singur barbat cel care te va duce la altar si doar aceluia ii vei oferi virginitatea ta te sfatuiesc sa il gasesti cu putin timp inainte de nunta. Un barbat care te place te-a dezbracat la "pielea goala" de multa vreme cu ochii mintii asa ca este nejustificata rusinea manifestata din acest punct de vedere.

| d3javw a răspuns:

Pai cred ca daca te iubeste asa cum esti, nu se va schimba absolut nimic, poate te va iubi mai mult

| Pateuuuuu a răspuns:

Buna. Eu am făcut-o cu prietenul meu dupa doi ani de relație. Eu aveam 18ani fără 2 luni iar el 19 ani jumate.
La mine nu a curs pic de sânge, însă într-adevăr a fost puțin dureros, dar suportabil, iar dupa chiar plăcut.
Daca aveți timp împreuna si ești sigura ca te iubește, atunci da-ti frâu liber sentimentelor. Sa stii ca eu regret ca mu am făcut-o mai de mult cu el si tot de frica de a se sfârsi dupa laughing

Nu uitati sa va protejați! Prezervativul este cea mai buna metoda.

| Thau_Piticu_1994 a răspuns:

Este foarte evident el vrea sa faca dar nu este sigur daca si tu ai vrea. Daca o sa incepi viata sexuala cu el o sa curga sange doar daca esti virgina scuze daca nu esti nu o sa curga nimic e posibil sa te exciti cand faci s*x. Fa joculete cu el si incet incet te dezbraci apropo nu este din experienta