| FLAViЯ a întrebat:

Va rog din suflet, ajutor! Eu si iubitul meu avem o relatie foarte frumoasa de 2 ani. Suntem fericiti si ne iubim mult! totul a fost minunat pina cand s’au inceput certuri nesfirsite intre noi si toate pot sa spun ca din nimicuri. Ne impakam si apoi aceeasi poveste, ne certam la infinit, cauza din care suferim ambii si plingem. O alta problema este aceea ca nici eu si nici el nu am avut niciodata relatii sexuale, si ne gindim la un astfel de pas, eu am 15 ani dar el 18, si am inceput sa vorbim deschis pe tema aceasta, consider ca este normal dupa 2 ani de relatie, dar totussi nu ma simt pregatita sa fac asta acum. Da, il iubesc enorm si simt o atractie fizica fata de el, dar totusi nu ma simt pregatita. El nu ma forteaza, mi’a spus ca ma va astepta, dar dorinta lui e destul de mare si l’am prins ca se uita pe net la fete dezbracate si’atunci m’am simtit cea mai inutila fiinta de pe lume. Ma framintau tot felul de ginduri, cum ca acele fete au ceva ceea ce eu nu am, sau ca eu nu il mai interesez, dar el mi’a explicat ca daca noi nu putem sa facem dragoste acum, el nu poate fi altfel, ca el ma iubeste pentru ceea ce sunt, dar pe ele le priveste cu alt sens. Orikum, asta nu m’a linistit, ma simt aiurea, de parca m’ar fi inselat. Am trecut si peste situatia asta, macar ca nu pot sa uit, dar ma doare pentru faptul ca din klipa in care am inceput astfel de diskutii mult mai serioase, s’au inceput problemele. Eu konsider ca sunt prea mica pentru a face dragoste, nu e chiar virsta potrivita, desi il iubesc enorm si i’am explicat, dar eu a spus ca ma intelege si ma va astepta, dar kit? acum ma simt datoare fata de el, am o senzatie aiurea de care nu pot skapa…nu vreau ca apoi sa’mi para rau de faptul ca am facut dragoste cu el, eu imi doresc ca acelt lucru sa se intimple intre noi, anume sa o fac cu el, pentru ca este prima si unika mea dragoste, si nu cred ca voi putea iubi pe cineva mai mult, el este totul pentru mine, si chiar daca din anumite motive ma face sa pling, sunt fericita linga el, si ne iubim mult! De foarte multe ori ne gindim impreuna la faptul ca vom fi mereu impreuna, si nu ne putem desparti, pentru ca ne iubim prea mult, s vrem sa fim pe viata impreuna, sa apara kindva si kopii, sa ne unim destinele, dar acum, din cauza certurilor noastre, toate visele se distrug. Nu as putea sa il uit niciodata…din cauza certurilor am stabilit sa luam o pauza de o saptamana, dar ni’a fost amindurora foarte greu, si nu am mai putut rezista, suntem din noi impreuna! Ajutati’ma! Kum sa evitam certurile? Cum sa facem ca sa fie bine? Suntem blokati intr’o perioada foarte dificila, si vrem sa salvam relatia cumva…Iar in legatura cu pasul pe care nu ma pot hotari sa’l facem, mi’e frica ca apoi din anumite motive sa nu ne despartim, iar el mi’a spus ca orice s’ar intimpla intre noi in viata, chiar daca nu vom mai fi impreuna, aceasta va ramine o amintire sfinta, pentru ca pentru ambii a fost pentru prima data, si mai ales, din multa dragoste…nu stiu.sunt super confuza/. care ar fi solutia? orice sfat, ne poate ajuta enorm!

5 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

E logic ca se masturbeaza uitandu-se la filme XXX, e o nevoie fizica si psihica, nu inteleg de ce te-a socat asa tare cand l-ai prins uitandu-se la fete dezbracate. 2 ani este foarte mult de asteptat la varsta lui.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Daca il iubesti si iti doresti dc nu o faci?
poate el o sa aiba grija de tine si o sa te ajute
o sa fie tandru si intelegator!
dar daca tu crezi ca nu esti pregatita parte'a 2! sad

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pai daca TU nu vrei sa faci dragoste cu EL, nici EL cu EL nu are voie? Esti egoista!

Răspuns utilizator avertizat
| Maya_9911 a răspuns:

Fa'o cand esti pregatita,cand iti doresti si simti cu adevarat. Mai ales ca pentru amandoi va fi prima oara,mai poate sa aiba ceva rabdare. Trebuie sa fie ceva special,pur si graba strica treaba. Discutati mai deschis,fi mai intelegatoare si daca se uita la alte fete pe net, asta nu inseamna ca te inseala. Cum sa te insele, virtual? Comunicarea e cheia. Si cu rabdarea treci si marea.
Multa bafta!