| VXX a întrebat:

Hei buna TPU.
Nu stiu de ce am ales sa imi fac problema publica insa sunt intr-un impas, simt nevoia sa ma destainui si poate poate ma voi linisti gasind aici un raspuns la problema mea.
Azi am implinit 10 luni intr-o relatie, eu am 19 ani ea 17, o relatie cu suisuri si coborasuri,insa acum o luna si ceva totul s-a cam schimbat. era din ce in ce mai impulsiva la "criticile" mele,vorba ei nu mai era la fel. a mers cum a mers pana acum o saptamana, cand dintr-o data fata pe care o cunosteam si o iubeam s-a transformat dintr-o data intr-o bestie.Totul a inceput de la o asa zisa cearta. ea spunand ca nu crede ca relatia va mai merge si alte prostii spuse de o adolescenta aroganta.Acum 2 zile dupa ce i-am zis ca ii ofer o pauza, tot in aceiasi zi dupa 2 ore imi spune "vreau sa ne impacam si sa fim ca inainte" nu a fost asa,comportamentul ei ignorant nu disparuse pana ce i-am zis azi ca nu o mai suport asa,si mi-a zis ca vrea sa continue pauza pe care a oprito.
Acum nu stiu ce sa cred,inca o iubesc insa incep sa nu o mai suport,nu stiu ce e in capul ei,daca ar trebui sa pun chiar eu punct relatiei sau daca ea isi va reveni,e adolescenta pana la urma si mna. nu stiu ce sa cred si ce sa fac, am nevoie de un sfat bun.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O relatie care nu merge minim 2 ani e timp pierdut, crede-ma frate, viata merge inainte, si eu am fost in situatia ta, trageam de timp sa fiu cu ea, ma milogeam degeaba nu s-a schimbat

Răspuns utilizator avertizat
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

O relatie in care cei doi parteneri se cearta mereu, nu poata fi numita relatie. Daca nu reusiti sa va impacati in cateva zile, mai bine terminati rerlatia. Daca nu simtiti amandoi placerea unei relatii, nu mai are rost, intr-o telatie nu esti obligat sa faci ce vrea partenerul/partenera. Bafta!

| lex79 a răspuns:

Primeste atentie din alta parte si ii place mai mult asta, decat relatia cu tine.

nu ii mai cauta scuze, are 17 ani, daca ar fi serioasa nu ar face faze de genu. e la varsta la care trebuie sa isi asume gesturile si consecintele acestora.
daca tu vrei sa fii nefericit continua cu ea, daca vrei liniste, pace, iubire si respect cauti o fata seriosa.

Răspuns utilizator avertizat
| crys12 a răspuns:

Buna happy Eu nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi, doar iti pot spune ce cred eu de cuviinta si anume : daca ai ales sa ai o relatie, inseamna ca ti-ai asumat anumite riscuri. Pentru ca, oamenii buni, exista avantaje si dezavantaje la orice lucru pe care il facem. Mai cred ca ar fi cazul sa vorbiti pe larg si sa lamuriti lucrurile. Fiind tot clar, pus pe tava si doar adevar, cred ca o sa-ti dai seama daca este cazul sa tragi linie sau nu. Totul depinde de voi! Atat am avut de zis, sper c-am putut sa te ajut. Mult succes in continuare!

| VXX explică:

Stiu ca nu ar insela insa se comporta ca un copil arogant, nu pot sa discut mare lucru cu ea, e rasfatata si altele si nu era asa parca nu o mai cunosc, sa astept ce va face in pauza asta sau sa ma despart de ea.

Răspuns utilizator avertizat
| VXX explică:

Nu ma milogesc, dar s-a schimbat prea brusc prea dintr-o data.

| sofisis a răspuns (pentru VXX):

Asa si?
Asa se intampla de obicei, brusc si dintr-o data.
Si oricum, daca o sa stai sa analizezi o sa iti dai seama ca nu e nici brusc, nici dintr-o data. Semnale ai tot avut cu siguranta.
Parerea mea? Ignor total.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Ia-o si tu cu vorba buna.Te-ai gandit ca poate si tu gresesti cu ceva sau poate trece prin momente grele si tu in loc sa o intelegi si sa o ajuti sa treaca peste faci asa? Ori poate s-a cam plictisit de tine, nu te mai suporta dar s-a invatat totusi cu tine si de aia nu te poate parasi...Voi vorbiti voi rezolvati.

| RoDanny a răspuns:

Daca vezi ca in urmatoarele zile nu va impaci eu zic sa terminati relatiawinking