| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma fac inteleasa cand nici macar eu nu stiu care e problema mea? Poate pare stupid dar de fiecare data cand vreau sa ma destainui nu pot sa zic nimic concret despre mine.Simt ca ceva ma macina si ma distruge si numai suport.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Inseamna ca autocaracterizarea nu e chiar punctul tau forte.Si eu ma blochez cand cineva imi cere sa ma descriu. Dar o dau repede pe umorbig grin
Mi se pare teribil sa ma descriu, n-am ce zice
In primul rand ai grija ce si cui ii spui.Nu stii cu cine ai de-a face niciodata asa ca uneori e bine sa pastrezi anumite lucruri pentru tine.In al doilea rand daca nu poti vorbi deschis incearca sa asterni pe foaie ce simti. E simplu, usor si ai garantia ca nu se duce vesteahee hee

| HBK a răspuns:

Primul pas este sa incepi sa te cunosti mai bine singura.Sa te auto-caracterizezi.Bazeaza-te pe fapte reale si spune lucrurilor pe nume cu putere de convingere.

| cristi202 a răspuns:

Incearca sa pui pe hirtie ce te framinta, si apoi arata-i unei prietene sau unui prieten apropiat.
Priveste in urma in viata ta. Ce a fost de ai ajuns sa te framinti atit? De la ce a pornit totul? Incearca sa intelegi ce s-a intimplat, si de ce. Adesea, cunoasterea lucrurilor duce la rezolvare, chiar daca uneori e partiala acea rezolvare, dar tot inseamna ceva. Si, daca ai descoperit cauza, incearca sa o indepartezi din viata ta, sau, daca nu poti, incearca sa gasesti solutii pentru a-i face fata.

| mami a răspuns:

Peste2-3 ani razi singura de situatia prezenta
stai mai mult intre oameni si mai lasa comp-ul