| SteffRoccs a întrebat:

Hei. Buna TPU :] Pe 19 Mai, mi-am inceput viata sexuala cu iubitul meu. Nu ne-am protejat, nu ne-am gandit la urmari. El spune ca si-a 'dat drumul in mine'. straight face De atunci stau mereu stresata. Pe data de 23 Mai trebuia sa-mi vina menstruatia, in schimb mi-a venit pe 24 ( stiu ca nu il am regulat ). Ma tinut 5-6 zile, intr-o cantitate mai mica ca de obicei. Nu am mai avut dureri ca inainte. Pe 2 Iunie ( ieri ) mi-a curs un lichid ca menstruatia dar foarte putin. Dupa nu a mai curs nimic. Precizez ca am stat toata ziua in picioare, organizand o nunta. Ma ajutati si pe mine va rog?sad Sunt inebunita de o posibila sarcina. Nu sunt inca pregatita pentru asa ceva. Ma puteti ajuta cu niste informatii despre ceea ce se intampla? sad Va rog. Dau >fundabig grin< Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| roxaa15 a răspuns:

Poti fi insarcinata, sau intamplat cazuri in care sa vina menstruatia peste sarcina. Cel mai bine e sa mergi la un consult ginecologic sau un test de sarcina.Iar pe viitor inceraca sa te protejezi deoarece pe langa sarcina te poti trezi cu anumite Bts, plus ca nu vei mai fi stresata, iar prietenu tau putea sa aiba minimul de decenta sa nu se termine in tine, pentru ca in cazul unei sarcini pe el il doare in cot cea care vei suferi vei fi tot tu.Scuzama daca am fost un pic dura dar e spre binele tau

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Poti sa stai linistita, de obicei la femeile insarcinate nu le vine menstruatia.
Dar nu uita ca si pe viitor sa ai grija!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic daca ti a venit menstruatia nu ai cum sa fii insrcinata. Pentru siguranta fa un test de sarcina.
Daca iese negativ sa stii ca ai scapat ca prin urechile acului.

| alecsalecs a răspuns:

Buna fi atenta la mine si mine si urmeaza mi sfatul in tocmai precum iti spun...Du te la cea ma apropiata farmacie cumpara un test de sarcina si adoua zi dimineata la prima ora sa l faci este foarte simplu de facut..citesti prospectull ok?

| Yoooy a răspuns:

Nu draga daca tzia venit menstruatia stay calma nu esti insarcinata:*:::*:*:*pupici

| capshunik19 a răspuns:

Nu sta deloc calma si nici linistita straight face.
Mestruatia poate veni si chiar daca ai ramas insarcinata.
Sa sti ca nici eu nu credeam in asta dar chiar am o colega de scoala care are numai 16 ani si are copil pentru ca nu si-a dat seama ca a ramas insarcinata pentru ca menstruatia ii venea regulat peste sarcina.
Ai putea sa iei un test de sarcina de la farmacie sau sa mergi la un medic ginecolog pana nu este prea tarziu (asa cum a patit colega mea).

Bafta si sper sa iti rezolvi problema :-s. :*.

| OANA_4976 a răspuns:

O prietena de-a mea era insarcinata in 4 luni si inca avea menstruatie..deci fa un test..nu se stie