| ingrid19 a întrebat:

Buna TPU. Sunt foarte stresata va rog ajutati-ma. Pe 1 noiembrie am avut un contact sexual neprotejat de maxim 2 minute. Ma durea asa ca am incetat, precizez ca nu si a dat drumul in mine( nu a ejaculat)Astazi, 12 noiembrie ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia, insa am niste pete maro inchis in cantitate mica, nu ca un ciclu normal. Ma intreb, poate fi o dereglare hormonala sau o sarcina? Preciez ca nu am dureri, dar sunt foarte speriata!

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce sarcina visezi daca el nu si a dat drumul in tine, chiar asa prosti sunteti?

| ingrid19 explică (pentru CristiDinBucuresti):

M am informat si este posibil datorita acelui lichis semnal "de dinainte"

| KingOoO a răspuns (pentru ingrid19):

Gresit.

| ingrid19 explică (pentru KingOoO):

Hm, asa o fi. Mulțumesc!

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca baiatul a avut o ejaculare anterioara partidei de sex, putea sa aiba sperma pe teava, care s-ar fi scurs in vaginul tau in primele secunde cand a inytrodus penisul...si da puteai ramane gravida, mai ales ca acum 2 saptamani erai in perioada fertila.

| ingrid19 explică (pentru Violleta2022):

E ok, mi-a venit menstruatia dar in cantitate mai redusa decat de obicei, e normal?

| ingrid19 explică (pentru Violleta2022):

Nu, nu a ejaculat inainte

| Violleta2022 a răspuns (pentru ingrid19):

Nu stiu daca-i normal la tine, ca doar fiecare corp este diferit.
Prezenta menstruatiei spune ca nu esti gravida.

| ingrid19 explică (pentru Violleta2022):

Pare ca a fi o menstruatie, dar mi e frica sa nu fie sangele de implantare, este suficient cat sa absoarba un absorbant dar e mai putin cantitativ decat ciclurile mele anterioare.

| dullcat a răspuns (pentru ingrid19):

Sangerarea de implantare este mult mai redusa cantitativ decat menstruatia care are un anumit flux (pe care tu trebuie sa il stii) si are alta culoare.

De citit:

https://www.drmax.ro/......-recunosti

https://www.medlife.ro/articole-medicale/sangerarea-de-implantare

| ingrid19 explică (pentru dullcat):

Pai, in cazul meu, e mai mult decat doar "niste picaturi" dar mai putin decat o menstruatie, folosesc absorbante. Nu prea sunt sigura si imi este frica, insa ma gabdesc ca ar fi o menstruatie slab cantitativ, o dereglare hormonala mai ales ca m-am stresat foarte mult zilele acestea. Desi nu sunt sigura daca e menstruatie sau sangerarea de implantare, au trecut 2 zile, astazi a 3 a, urmaresc sa vad cate zile ma tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe viitor, nu mai acce[pta nici o partida de sex fara prezervativ, ca nu doare, nu musca, nu mananca pe nimenid e cuc sau pasarica, dar iti ofera protectie totala, fara stres, fara risc, ba chiar creste placerea la sex.

| dullcat a răspuns:

Lichidul acela maro este doar secretie vaginala care contine sange oxidat. Apare la inceputul sau sfarsitului menstrutiei, dupa contactul sexual daca s-au cauzat leziuni pe peretii vaginali sau este o infectie etc.

https://www.medic.chat/......menstrual/

| ingrid19 explică (pentru dullcat):

Mi a venit pana la urma menstruatia, dar in cantitate mai mica decat de obicei, e normal?

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine, nu poate fi vorba de o sarcina.

| AlexandruInu a răspuns:

In momentul in care nu a ejaculat in tine o eventuala sarcina ests ultima problema